^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

Obóz MZSzach

Zgodnie z decyzją Konferencji Sędziów MZSzach publikujemy wytyczne dotyczące regulaminów turniejów w związku ze zmianą przepisów od 1 lipca 2014r.

Punkt 11.3.

W regulaminach sugerujemy zalecenie nie wnoszenia do strefy rozgrywek żadnych urządzeń elektronicznych do komunikacji. W przypadku braku możliwości pozostawienia urządzenia elektronicznego poza strefą rozgrywek dopuszcza się, że zawodnik może posiadać je przy sobie, ale musi być ono bezwzględnie wyłączone. Za posiadanie włączonego urządzenia elektronicznego do komunikacji zawodnik przegrywa partię. Jednak jawne łamanie zakazu wnoszenia jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego karane jest formalnym ostrzeżeniem lub inną karą zgodnie z art. 12.9.

Aneks A – szachy szybkie.

Zgodnie z punktem A5 regulamin zawodów powinien zawierać informację, czy turniej jest rozgrywany zgodnie z punktem A3 czy A4.

Zwracamy uwagę na punkt A4.b mówiący o przegranej po wykonaniu pierwszego nieprawidłowego posunięcia.

 

Aneks B – szachy błyskawiczne.

Zgodnie z punktem B5 regulamin zawodów powinien zawierać informację, czy turniej jest rozgrywany zgodnie z punktem B3 czy B4.

 

Aneks G

W regulaminie turniejów rozgrywanych według przepisów szachów klasycznych i szybkich (z szybkim finiszem) należy podać, czy aneks G będzie stosowany. 

 

Dodatkowo:

Prosimy, aby przez najbliższe miesiące informować zawodników na odprawie technicznej o zmianie przepisów gry od 1 lipca 2014.

Sugerujemy, aby na sali gry znajdowały się wydrukowane przepisy gry i przepisy turniejowe. Można także wywiesić wyciąg z przepisów gry (np. dodatek A lub B, dodatek G).

Przypominamy także o konieczności umieszczania w regulaminie informacji o dopuszczalnym spóźnieniu na partię. W przypadku braku zapisu obowiązuje „zero tolerancji”.

 

Kolegium Sędziów Mazowieckiego Związku Szachowego.

Copyright © 2018 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy