XVIII Turniej im. Jana Brustmana

Komunikat  XVIII  Turnieju im. Jana Brustmana

 4 Październik 2025 godz.  10.00 sobota

 1. Organizator:

     UKS Gambit -Wesoła

     Współorganizatorzy:    

     Urząd Dzielnicy Wawer i Urząd Dzielnicy Wesoła  m.st. Warszawy 

    Partnerzy:

     Szkoła Podstawowa nr. 353

  1. Cel turnieju :  

  Uczczenie pamięci trenera szachowego p. Jana Brustmana

  Popularyzacja szachów wśród dzieci

  1. Termin i Miejsce gry

    4 październik 2025 godzina  10.00

    SP 353 Warszawa ul. Cieplarniana 23 

  1. Warunki uczestnictwa

 W głównym  turnieju A mogą wziąć udział  wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 8 – 20 lat bez względu na poziom gry, początkujący  mile   widziani.

 Dodatkowo będzie rozegrany oddzielny turniej B dla małych dzieci z rocznika 2016 i  młodsi.

  1. Tempo gry

    Turniej A-  10 minut + 5 sek. dodawane po każdym wykonanym posunięciu

    Turniej B dla małych dzieci –  30 minut na partię dla każdego zawodnika

  1. System rozgrywek

    Turniej A     7 rund  liczony do rankingu FIDE Rapid

    Turniej B     6  rund z możliwością uzyskania V oraz IV kat.

W turniejach obowiązuje rejestracja w Centralnym Rejestrze . Zawodnicy niezarejestrowani proszeni są o zapoznanie się z instrukcją: https://mzszach.pl/rejestracja-zawodnika-w-cr/

   O kolejności miejsc w zawodach decyduje ilość punktów zdobytych przez zawodnika.

W przypadku zdobycia równej ilości punktów przez dwóch lub więcej zawodników o kolejności miejsc decydują następujące, kryteria punktacji pomocniczej:Buchholz-cut1, Buchholz, Progress, liczba zwycięstw.

  1. Zgłoszenia

  Zapisy do turnieju    na stronie

Turniej A https://chessarbiter.com/turnieje/2025/ti_4456/

Turniej B  https://chessarbiter.com/turnieje/2025/ti_4548/

Zapisu można dokonać również na adres email agabr@poczta.onet.pl

 

   Wpisowe do turnieju  A wynosi 45 zł,

   Wpisowe do turnieju  B wynosi 35 zł, 

 Zapisy  do dnia    2.10.2025. Obowiązkowe jest  potwierdzenie udziału u organizatora w dniu zawodów 4.10.2025 do godz. 09.40.

Ilość miejsc w turnieju jest ograniczona  do około 120 osób w dwóch turniejach łącznie A i B.  Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wpisowe zawiera opłaty klasyfikacyjno-rankingowe.

Opłat należy dokonać do 3.10.2025 na konto:

UKS”Gambit”-Wesoła, ul. Cieplarniana 23,05-077 Warszawa

BNP PARIBAS- 04 2030 0045 1110 0000 0256 9660

W tytule wpłaty należy wpisać: nazwisko zawodnika wpisowe turniej J.Brustmana.

  1. Program zawodów

10.00    I runda

10.30   rozpoczęcie turnieju

 11.00 -14.30  rundy  II –VII

  1. 00 zakończenie turnieju

 

  1. Nagrody i wyróżnienia

  W turnieju przewidziano wiele nagród rzeczowych w tym:

 Za zajęcie I oraz II  miejsca karta podarunkowa  o wartości 600zł i 450zł

 Za zajęcie 3-10 miejsce

karty podarunkowe do empik oraz cenne nagrody rzeczowe

Nagrody specjalne: w grupach wiekowych do 10 lat,12 lat, 14 lat

Dla dziewcząt  

dla najlepszej III kat; IV kat; V kat,

Puchar dla najlepszego mieszkańca  Dzielnicy Wawer i Wesoła

Nagrody losowane  z prawidłowych rozwiązań w tradycyjnym konkursie kombinacji .    Każdy z uczestników otrzyma tylko jedną nagrodę.

W turnieju B minimum 8 nagród rzeczowych.

Aby odebrać nagrodę zawodnik musi być obecny podczas ceremonii zakończenia turnieju. Nagrody losowane są podczas uroczystości zakończenia turnieju, wśród obecnych na niej zawodników. Jeżeli wylosowany zawodnik jest nieobecny na zakończeniu turnieju, dokonuje się ponownego losowania, aż do skutku.

 Inne

Uczestników obowiązuje:

Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów informacyjnych oraz promocji i reklamy działań Organizatorów.

– Uczestnicy biorący udział w turnieju, wyrażają zgodę na zbieranie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych przez organizatorów turnieju w celach rejestracji, sprawozdawczych i promocyjno – marketingowych, związanych z ich działalnością, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. oraz zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do sędziego głównego. Decyzja sędziego jest ostateczna i nie może być podważona.

Osoby niepełnoletnie przebywają pod opieką i na odpowiedzialność rodziców, opiekunów, nauczycieli (osób pełnoletnich).

Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.

Za stan zdrowia zawodnika i jego zdolność do udziału w zawodach odpowiadają rodzice i opiekunowie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania zmian w regulaminie.

W miejscu gry jest zakaz używania urządzeń elektronicznych np. telefon  komórkowy, smartwatch, tablet.