^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

Z kalendarza

So Cze 12 @10:00
Turniej FIDE w Ursusie
Pn Lip 19 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
Wt Lip 20 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
Śr Lip 21 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
Cz Lip 22 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
Pt Lip 23 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
So Lip 24 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
N Lip 25 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
Pn Lip 26 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
Wt Lip 27 @16:00
WARSAW CHESS OPEN 2021
Pn Sie 16 @14:00
Eliminacje Międzywojewódzkie 2021

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza 2021
Niedziela 31 Styczeń 2021, 08:00 - 17:00
Odsłon : 220
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komunikat Organizacyjny Drużynowych Mistrzostw Mazowsza 2021

Rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza 2021 odbywają się na podstawie Regulaminu DMM 2021: http://www.mzszach1.home.pl/Pliki/RegulaminDMM2021.pdf.

Organizator

Mazowiecki Związek Szachowy.

System rozgrywek

Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn.

Turniej zostanie rozegrany systemem kołowym (rundowym).

Terminarz rozgrywek znajduje się w „Informacjach podstawowych” na stronie turniejowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_3789/

 Z uwagi na aktualną sytuację możliwe są bieżące korekty w terminarzu rozgrywek. Tylko część drużyn zadeklarowała możliwość organizacji zjazdów/meczów w tym sezonie.

Nagrody

Trzy pierwsze drużyny otrzymują puchary i dyplomy. Najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach otrzymają medale.

Kolejność ustalania miejsc na szachownicach:

Zawodnik jest klasyfikowany na szachownicy, na której zdobył najwięcej punktów. W przypadku zdobycia tej samej liczby punktów na dwóch (trzech, czterech) szachownicach, zawodnik będzie klasyfikowany na najniższej spośród nich. W klasyfikacji uwzględniane są punkty (także za walkowery) zdobyte przez zawodnika na wszystkich szachownicach. Przy ustalaniu kolejności brane są pod uwagę: (i) liczba punktów, (ii) miejsce drużyny.

Sędziowanie

Sędzią głównym zawodów jest Robert Krasiewicz (tel.: 501 353 085,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zastępcą sędziego jest Dawid Krasiewicz (tel. 601 566 307, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Poszczególne spotkania sędziują kapitanowie drużyn lub sędziowie wyznaczeni przez organizatorów poszczególnych zjazdów. Sędziowie powinni wyjaśniać na bieżąco z sędzią głównym lub jego zastępcą kwestie sporne. Mecze rozegrane do dnia 28 bieżącego miesiąca rozgrywek będą rozliczone w rankingu FIDE na miesiąc kolejny.

Obowiązki kierownika

Wyniki meczów należy zgłaszać sms-em na numer: 501 353 085 lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bezpośrednio po zakończeniu meczu. Za zgłoszenie wyników odpowiada kierownik drużyny grającej na pierwszej szachownicy białymi. Kierownicy/kapitanowie zobowiązani są do śledzenia komunikatów na stronie rozgrywek: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_3789/

Pliki turniejowe w formacie PGN należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie dwóch dni od zakończenia meczu. Za wysłanie zapisów odpowiada kierownik drużyny grającej na pierwszej szachownicy białymi. Protokoły ze spotkań sporządzane są w dwóch egzemplarzach (po jednym dla każdej z drużyn). Protokoły muszą być podpisane przez kapitanów drużyn (ewentualnie przez osoby pełniące funkcję kapitana w danym spotkaniu). Kierownicy drużyn mają obowiązek przechowywać protokoły ze spotkań i oryginały zapisów partii do 30 dni od zakończenia rozgrywek. Za zapewnienie sprzętu do gry odpowiada gospodarz zjazdu (odpowiedniej liczby szachownic, zegarów, blankietów, protokołów dla wszystkich drużyn).

Dodatkowe ustalenia

Kolejność zawodników w każdym meczu musi być zgodna z kolejnością w zgłoszeniu. Przy akceptacji wszystkich zainteresowanych drużyn i sędziego głównego możliwa jest zmiana terminu meczu/zjazdu (np. z niedzieli na sobotę lub na termin wcześniejszy). Za ubezpieczenie zawodników odpowiada jednostka delegująca. Telefony oraz adresy e-mail kierowników i kapitanów drużyn oraz adresy sali gry zostaną umieszczone na stronie turniejowej. Kierownicy, kapitanowie drużyn i ich zastępcy wyrażają zgodę na publikację ich adresów e-mail oraz numerów telefonów komórkowych na stronie rozgrywek. Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystanie zdjęć i nagrań ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatora, Partnerów i Sponsorów turnieju.

Wesprzyj MZSzach

Copyright © 2021 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy