^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

 

śp. Tadeusz Nycz

(1937.07.06 – 2017.06.15) 

Zmarł Tadeusz Nycz.

Bezgranicznie oddany szachom - instruktor, sędzia klasy centralnej. Jednak największą aktywność przejawiał jako działacz, przez kilkadziesiąt lat związany z ukochaną przez niego Nadnarwianką Pułtusk (kiedyś LKS obecnie MLKS). Dla tego klubu Tadeusz przez wiele lat stanowił fundament istnienia na szachowej mapie kraju. W wielosekcyjnym klubie szachy zazwyczaj przegrywały z piłką nożną i podnoszeniem ciężarów, nawet w latach największych sukcesów sekcji szachowej problemem bywało pozyskanie środków np. na rozgrywki drużynowe. Jednak Tadeusz potrafił zawsze przezwyciężyć te trudności.

Był jednym z głównych propagatorów zawodów o „Złotą Wieżę”, drużynowych mistrzostw kraju Zrzeszenia LZS. Zainteresowanych odsyłam do książki J. Morasia i śp. Z. Tyszkiewicza „50 lat turnieju szachowego o „Złotą Wieżę” Sukcesy klubu były Jego sukcesami, a było ich niemało. W 59 edycjach Nadnarwianka Pułtusk zdobyła cztery Złote Wieże (ostatnio 2015 i 2016), trzy Srebrne i siedem Brązowych. W rozgrywkach centralnych PZSzach drużyna grała na różnych szczeblach od ligi okręgowej aż po dwa sezony w Ekstralidze. Nie sposób wymienić wszystkich zawodników, którzy przewinęli się przez klub, jednak łączyła ich często na całe lata osoba Tadeusza. Był postacią nader skromną, nie zabiegał o zaszczyty i uznanie, jednak jego działalność dla szachów była wielokrotnie nagradzana. Otrzymał wiele medali i wyróżnień Zrzeszenia LZS, Złotą Honorową Odznakę PZSzach, Odznakę 100-lecia Sportu Polskiego, Hetmana 2015 za całokształt działalności i inne.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

 

Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Nycza planowane jest na czwartek 22.06 o godz. 15.00, w kościele Św. Krzyża w Pułtusku.

 

 

Ryszard Królikowski 

Prezes MZSzach, w latach 1987-2010 zawodnik Nadnarwianki Pułtusk

Obóz MZSzach

Sklep Caissa

Copyright © 2020 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy