Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

Gratulacje dla medalistów MPJ

W zakończonych w Mielnie Mistrzostwach Polski złoty medal zdobył Mikołaj Winiarski UKS Szachylice Chylice (C 12) a brązowy medal zdobył Igor Kowalski z Polonii Warszawa (C 10). Ponadto czołowe miejsca zajęły w D 12: 5. Emilia Kaniewska - Polonia Warszawa 7. Weronika Posuniak - UKS MDK Radom.

alt

Bezpośrednio po zakończeniu ostatniej rundy z Mikołajem Winiarskim i jego trenerem – Maciejem Nurkiewiczem krótki wywiad przeprowadził Krzysztof Parol.
KP: Serdecznie gratuluję sukcesu.
MW: Dziękuję bardzo.
KP: Czy ciężko było zdobyć tytuł Mistrza Polski?
MW: Na turnieju szło mi bardzo dobrze, można powiedzieć, że tytuł przyszedł dosyć łatwo. W zasadzie w drugiej rundzie poczułem, że jestem w stanie zwyciężyć. Jednak najtrudniejszy pojedynek stoczyłem w ostatniej rundzie.
MN: Rzeczywiście Mikołaj grał bardzo lekko. Od początku turnieju był pozytywnie nastawiony.
KP: Co było kluczem do sukcesu?
MW: Nauka szachów.
MN: W tym turnieju kluczem była pewność siebie Mikołaja, nawet po jednej słabszej partii. Ogólnie osiągnięty rezultat jest efektem bardzo ciężkiej pracy Mikołaja.
KP: Czy dużo trenujesz?
MW: Trudno to powiedzieć. Gra w szachy sprawia mi radość. Treningi organizuje mi tata. Rozgrywam około 100 partii rocznie.
KP: A jakie plany na ten rok i na następne lata.
MN: Na razie o tym nie myśleliśmy. Byliśmy skupieni na starcie w Mistrzostwach Polski. Czeka nas start w Mistrzostwach Świata.
KP: Życzę kolejnych sukcesów.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.