^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

W dniu 15 marca 2011 roku w siedzibie klubu szachowego YMCA Warszawa odbyła się miła uroczystość powitania przez Mazowiecki Związek Szachowy aktualnej Mistrzyni Polski do lat 18 Moniki Głuszko. Przed rozpoczęciem kolejnej rundy cyklu turniejów YMCA Winter 2011 sekretarz MZSzach Marek Prus pogratulował Monice życiowego sukcesu, wręczając okazałą wiązankę kwiatów z życzeniami kolejnych zwycięstw, tym razem na arenie międzynarodowej. Po szybkim zwycięstwie w partii z Szymonem Wróblewskim, mistrzyni udzieliła krótkiego wywiadu sekretarzowi MZSzach.
alt

Marek Prus:    Czy spodziewałaś się przed wyjazdem na MP aż tak dobrego występu  i czy byłaś faworytką turnieju?
Monika Głuszko: Absolutnie nie. Przed MP dużo grałam ale i dużo przegrywałam. Nie czułam się w formie, dlatego wynik jak również dobra gra w całym turnieju była  dla mnie b.miłą niespodzianką.

MP:  Byłaś w turnieju jedyną zawodniczką bez porażki  i z dorobkiem 7,5pkt z 9 partii samodzielnie wygrałaś. Wynik wskazywałby na twoja dominację w całym turnieju. Kiedy uwierzyłaś, że możesz zostać Mistrzynią Polski?
MG: Klulczową  wygraną partię rozegrałam w 7 rundzie z Katarzyną Adamowicz. Po tym zwycięstwie nabrałam pewności. Tak na marginesie to przed kilkoma laty, też w 7 rundzie i też na MP wygrałam z Kasią.

MP: Jak oceniasz  tegoroczne  MP? Co powiesz o rywalkach?
MG: Dobra gra na mistrzostwach to duża zasługa mojego trenera GM A.Maksimienko, którego zaangazował mój macierzysty klub MKS Polonia Warszawa. Przed każdą partią ja, jak również moje przeciwniczki ,długo przygotowywałyśmy się aby czymś zaskoczyć  rywalkę.  Często jednak  w partii grane było  co innego, nie to co w domowym przygotowaniu.

MP: Co dalej? Jakie masz plany na ten rok (2011)?
MG: Obecnie cały wolny czas poświecam pracy nad szachami. Mam w planach występ w kilku openach aby zdecydowanie poprawić mój aktualny ranking, który  nie odzwierciedla moje siły gry. W drugiej połowie roku są dwie prestiżowe imprezy (MŚ w Brazylii i ME w Bułgarii) do których – jeśli będę nominowana – chciałabym się jak najlepiej przygotować.

MP: Życzę zrealizowania planów i dziękuję za rozmowę.

Copyright © 2018 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy