^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

Szachy korespondencyjne

Witam serdecznie wszystkich,

Jesteśmy jedną rodziną szachową i nie ukrywam, że liczę na Waszą przychylność dla szachistów korespondencyjnych oraz odrobinę współpracy.

Turnieje korespondencyjne mogą być jednym z elementów szkoleniowych każdego zawodnika, jak choćby gruntowne przygotowanie i sprawdzenie repertuaru debiutowego, doskonalenie umiejętności taktycznych i strategicznych, itd.

Należy nadmienić, że odnieśliśmy ogromny sukces drużynowo zdobywając brązowy medal na XIII Olimpiadzie ICCF (25.11.2004-22.12.2009) w składzie:
-szach1. GM Ryszard Skrobek, 
-szach2. SIM Maciej Jędrzejowski, 
-szach3. SIM Wojciech Krzyżanowski, 
-szach4. SIM Dariusz Szczepankiewicz, 
-szach5. IM Tadeusz Szafraniec, [SIM->2005]
-szach6. Waldemar Kozłowski, [SIM->2010]
Kapitanem drużyny był Tadeusz Szafraniec. 
Podczas kongresu ICCF w Antalya, Turcja, (2-9.10.2010) nastąpi uroczyste wręczenie medali, które będę miał przyjemność odebrać w imieniu naszych zawodników jako delegat Polski do ICCF.

Jak co roku Komisja Szachowej Gry Korespondencyjnej PZSzach (KSzGK) organizuje indywidualne mistrzostwa Polski, które trwają ok. półtora roku. 
W tym roku chcielibyśmy również reaktywować drużynowe rozgrywki, które ostatnio miały miejsce kilka lat temu, jeszcze za śp. Witka Bieleckiego.

Pozwalam sobie przesłać regulaminy Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski w szachowej grze korespondencyjnej z prośbą o współpracę w rozpropagowaniu rozgrywek na podległym Wam terenie.
Szachiści korespondencyjni są w stanie zorganizować się sami i zapewne dotrą do Was z prośbą o zgłoszenie drużyny. Możliwe, że będą gotowi nawet sami opłacić wpisowe. Minimalny wysiłek organizacyjny z Waszej strony sprowadzałby się jedynie do zgłoszenia drużyny w imieniu WZSzach do Drużynowych Mistrzostw Polski. Większe zaangażowanie oczywiście mile widziane! Nadmieniam, że kluby szachowe mają możliwość zgłoszenia swoich drużyn bezpośrednio do organizatora.

W razie wątpliwości i pytań proszę je kierować do mnie lub do Tomka Stefaniaka (przewodniczącego Komisji Organizacyjnej PZSzach), który pełni obowiązki przewodniczącego KSzGK.

Z szachowym pozdrowieniem

GENS UNA SUMUS (FIDE) & AMICI SUMUS (ICCF)

Mariusz Wojnar

Delegat ICCF

 

Regulamin Drużynowych MP w szachach korespondencyjnych files/DMP2011_regulamin_finał(2).doc

Regulamin Indywidualnych MP w szachach korespondencyjnych files/IMP 2011_regulamin_finał.doc

Wesprzyj MZSzach

Obóz MZSzach

Sklep Caissa

Copyright © 2021 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy