^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

Z kalendarza

So Sie 24 @09:00
VII Festiwal szachowy „Bursztynowe Wybrzeże” 2019
So Wrz 07 @08:00
Turniej Klasyfikacyjny w Karczewie (na III i II kat.)
N Wrz 08 @08:00
Rodzinny Turniej Dwuboju Stołowego w Karczewie
So Wrz 14 @10:00
Turniej zawodnicy od rank. 1250
So Wrz 14 @10:00
Turniej dla Dzieci z 2011 r i młodsze
N Wrz 15 @10:00
Turniej Zawodnicy bez kategorii oraz z V kategorią szachową.
N Wrz 22 @10:00
ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH i MPJ do lat 10
Pt Wrz 27 @15:00
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW WM-MA
So Paź 05 @10:00
Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych
So Paź 19 @10:00
Turniej Fide Elo 1400-2199
So Paź 19 @10:00
Turniej Fide Elo 1400-2199
So Paź 26 @10:00
Jesienny turniej na Bemowie do V kat. szachowej bez ograniczeń wieku
So Paź 26 @10:00
Jesienny turniej na Bemowie (dla zawodników z rankingiem PZSzach od 1250)
So Paź 26 @10:00
Jesienny Turniej Fide na Bemowie 2019
N Paź 27 @10:00
Jesienny turniej na Bemowie dla zawodników ur. w 2011 r. i młodszych
Wt Lis 12 @17:30
LXVIII INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WARSZAWY W SZACHACH STANDARDOWYCH
So Lis 23 @10:00
Mikołajkowy turniej na Bemowie do V kat. szachowej bez ograniczeń wieku
So Lis 23 @10:00
Mikołajkowy turniej na Bemowie (dla zawodników z rankingiem PZSzach od 1250)
So Lis 23 @10:00
Mikołajkowy Turniej Fide na Bemowie 2019
N Lis 24 @10:00
Mikołajkowy turniej na Bemowie dla zawodników ur. w 2011 r. i młodszych

Serwis sportowy

IV   INTEGRACYJNY TRÓJBÓJ SZACHOWY

P-60', P-30' i P-5' – „IDEA 2011”

Kalsk K/ Sulechowa 04-10.11.2011r.

 

I CEL.

1.      Rozegranie turnieju szachów szybkich P-60', P-30' i P-5'.

2.      Wyłonienie zwycięzców w punktacji generalnej trójboju szachów szybkich.

3.      Integracja środowiska szachistów niepełnosprawnych i sprawnych.

 

II ORGANIZATORZY I FINANSOWANIE.

1.      Ministerstwo Sportu i Turystyki Warszawa.

2.      Zarząd Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

3.      Polskie Centrum Szachowe Niepełnosprawnych „Idea” Świebodzin.

4.      Z 1% podatku od osób fizycznych oraz z odpłatności samych uczestników.

 

       III  MIEJSCE I TERMIN

1.      Trójbój szachowy  rozegrany zostanie w  Hotelu „ODR” w Kalsku nr 91 k/ Sulechowa kod 66-100 woj. Lubuskie tel. 68-385-20-91 do 96

2.      Termin 04-10.11.2011r.

 

IV KONKURENCJE I SYSTEM ROZGRYWEK.

1.      Trójbój szachów szybkich: P-60' na dystansie 9 rund, P-30' i P-5' –  na dystansie 11 rund – kojarzenie komputerowe, system szwajcarski przy zastosowaniu programu ChessArbiter.

2.      Obowiązują przepisy gry zawarte w Kodeksie Szachowym PZSzach 2005 z późniejszymi  zmianami ( ostatnia z 2009r.).

 

V UCZESTNICY MISTRZOSTW.

Prawo stary w trójboju szachowym posiadają osoby niepełnosprawne i sprawne bez względu na przynależność klubową lub stowarzyszeniową.  .

 

      VI NAGRODY

Nagrody finansowe otrzyma 25% uczestników, ale tylko w punktacji generalnej tj, po zsumowaniu punktów z trzech turniejów. Orientacyjna pula nagród finansowych wyniesie 6.000,- zł z tego: w punktacji generalnej 4.350,- zł, w punktacji kobiet 600,- zł i w punktacji osób z I, II, III tzw. grupą inwalidzką    1.050,- zł. Uczestnik może otrzymać jedną nagrodę. W przypadku uczestnictwa w zawodach mniejszej ilości zawodników niż 54 osoby, pula nagród ulegnie proporcjonalnemu zmniejszeniu.

 

     VII WARUNKI UDZIAŁU

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 23 października 2011r. na adres PCSzN „Idea”  66-200 Świebodzin os. Kopernika 99 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem rankingu zawodnika, przewidywanej godziny przyjazdy do Kalska w dniu 4 listopada 2011r., informacji czy zgłaszający posiada stopień niepełnosprawności oraz czy pozostanie w dniu 10.11.br na biesiadzie szachowej.  Ponadto należy podać numer telefonu do ewentualnego kontaktu telefonicznego organizatora z osobą zgłoszoną do zawodów.

Całkowity koszt za udział jednej osoby w trójboju  wynosi 645,- zł  ( w tym zakwaterowanie, wyżywienie, nagrody ). Organizator dla 54 zawodników zastosuje znaczące ulgi w płatności za udział w zawodach i końcowa  odpłatność ukształtuje się następująco:

1.   Członkowie PCSzN „Idea” otrzymują ulgę w kwocie 435,- zł i wpłacają 210,- zł.

2.   Pozostali zawodnicy otrzymują ulgę w kwocie 335,- zł i wpłacają 310,- zł

3.      Zawodnicy nie korzystający z wyżywienia i zakwaterowania wpłacają 120,- zł.

4.      Osoby towarzyszące i przewodnicy wpłacają 540,- zł.

5.      Zawodnicy przyjęci poza limitem 54 osób ( których organizator nie  dofinansuje, a zapewni zakwaterowanie i wyżywienie ) wpłacają 645,- zł

 

 

 

Lista osób objętych ulgą ( pierwszych 54 zawodników ) zostanie ustalona na podstawie kolejności wpłat bankowych za udział w trójboju - uwidocznionych w wyciągach bankowych PCSzN „Idea”. Jednak w pierwszej kolejności zostaną uwzględnieni Członkowie Stowarzyszenia „Idea”.

Osoby nie objęte ulgą finansową zostaną przed przyjazdem do Kalska, o tym  poinformowane listownie lub telefonicznie i zostanie im zaproponowana odpłatność jak w p-kcie VII ust. 5 niniejszego komunikatu lub zostaną zwrócone wpłacone pieniądze - po potrąceniu opłaty za przelew.

 

 Należność za udział w zawodach  prosimy wpłacić do dnia 23.10.2011r. na konto PCSzN „Idea: w PKO BP O/ Świebodzin nr 31 10205402 0000 0202 0115 1182.

 

Wpłaty dokonane po terminie 23.10.2011r. będą obciążone dodatkową opłatą w wysokości 50,- zł.

 

       VIII UWAGI KOŃCOWE

1.      Sprzęt do gry oraz zegary szachowe zabezpiecza organizator.

2.      Organizator w ramach odpłatności świadczy usługi: wyżywienie ( 3 posiłki ) od kolacji dnia 04.11.2011r. do śniadania  w dniu 10.11.2011r. i noclegi – pierwszy nocleg z 4/5/.11.2010r. ostatni nocleg z 9/10.11.2011r.

3.      Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt lub delegujących podmiotów.

4.      Terminy rozgrywek: turniej P-60' - dnia 5-6.11.2011r. w godz. 10-14; 16-18 i 19-21  i dnia 7.11.2011r., w godz.  16-18   – turniej P-30' dnia 8.11.2011r., w godz. 10-14; 16-18 oraz dnia 9.11.2011r., w godz. 10-14, 16-17  natomiast turniej  P-5' dnia 10.11.2011r., w godz. 9-13.

Podsumowanie trójboju szachowego wraz z wręczeniem nagród nastąpi dnia 10.11.2011r. o godz. 16,30  podczas UROCZYSTEJ BIESIADY SZACHOWEJ.

5.      Organizator nie ubezpiecza uczestników imprezy od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń.

6.      Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stan zdrowia uczestników i jego konsekwencje związane z udziałem w turniejach.

7.      Zawodnicy zostaną zakwaterowani z pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami

( wszystkie) i telewizorami.  Hotel nie posiada windy.

8.      Organizator zapewnia odpowiednie trzy miejsca hotelowe na parterze dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

9.      Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich muszą uzgodnić indywidualnie z organizatorem warunki jakie wymagają przy zakwaterowaniu.

10.  Przyjazd zawodników w dniu 04 listopada br. W dniu przyjazdu organizator  zapewnia kolacje od godz. 18,00, a o godz. 20,00 odbędzie się konferencja, w sali gry na parterze.

11.  Organizator zastrzega sobie prawo zmiany komunikatu i jego ostateczną interpretację.

12.  Organizator zapewnia, w sali gry podczas trwania zawodów, serwis kawowy.

13.  Obowiązki koordynatora trójboju z ramienia PCSzN „Idea”   obejmie Andrzej Kozicz

      telefon komórkowy603 196 498, a sędziowskie Kajetan Przysiecki – SM (IA).

14.  Organizator nie będzie wysyłał potwierdzeń o przyjęciu do trójboju szachowego.

 

IX Dojazd do Kalska

A)     Z Zielonej Góry autobus PKS praktycznie co godzinę odjeżdża  do Kalska w godz.  5,20  do 22,25 - kursują również autobusy prywatne..

B)    Z Sulechowa autobus PKS praktycznie co godzinę odjeżdża  do Kalska w godz. 5,10 do 22,55 - kursują również autobusy prywatne.

C)    Ze Świebodzina autobus PKS praktycznie co godzinę odjeżdża do Kalska w godz. 5.04 do 23,03.

 

                                                                     Zapraszamy do udziału w trójboju.

                                                                        Zarząd PCSzN „Idea” Świebodzin

W Jesi (Włochy) zakończyły się 53 Mistrzostwa Świata w solvingu oraz 54 Kongres Kompozycji Szachowej. 

Kacper Piorun mistrzem świata!
Dwa medale indywidualne i złoto drużynowe dla Polaków!

Polska reprezentacja występowała w składzie: Piotr Murdzia, Kacper Piorun, Aleksander Mista, Piotr Górski (Entropia Warszawa), Ryszard Królikowski (KU AZS UW Warszawa).

W dniach 14-21.04.2001 Suwałkach odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Zapraszamy do śledzenia zawodów na stronie mistrzostw.

 

W kategorii dziewcząt staruje 5 reprezentantek Mazowsza, 

Kinga Pastuszko MKS Polonia Warszawa
Ewa Harazińska MKS Polonia Warszawa
Monika Zygacka MKS Polonia Warszawa
Kamila Rylskaa UKS Szachylice Chylice
Joanna Ostrowska LKS Wrzos Międzyborów

 

w ktegorii chłopców 7 zawodników: 

Ryszard Eggink UKS Łady Raszyn
Łukasz Jarmuła MKS Polonia Warszawa
Adam Czajkowski MLKS Nadnarwianka Pułtusk
Andrzej Maciejewski MKS Polonia Warszawa
Marek Chomczyk MKS Polonia Warszawa
Jakub Ogonowski UKS Czternastka Warszawa
Stanisław Krawiecki UKS Łady Raszyn

Od 22.03.2011 do 3.04.2011 rozrgrano we Francji w Aix-les-Bains XII Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Europy  z udziałem ponad 400 zawodników z 54 krajów. 23 zawodników zakwalifikowało się do następnych Mistrzostw Świata.

Oficjalna strona turnieju to:                                               www.aixlesbains2011.fr 

Informacje dodatkowe, transmisja na żywo:                      www.lequipe.fr / Chess  

Szczegółowe wyniki są na stronie:                                     Chess-Results.com          

Wyniki, relacje i partie są również na stronie francuskiej:    www.europe-echecs.com

Olbrzymi sukces odniósł Radosław Wojtaszek zajmując II - gie miejsce z wynikiem 8,5 pkt

Pierwszych 20 zawodników turnieju po 10 rundach:

M-sce  0    Nazwisko               Fed    Rg      Pkt    TB 1    TB 2    TB 3
 1    GM    Potkin Vladimir        RUS    2653    8.5    2849    63.5    78.0
 2    GM    Wojtaszek Radoslaw     POL    2711    8.5    2826    63.0    77.0
 3    GM    Polgar Judit           HUN    2686    8.5    2799    63.5    77.0
 4    GM    Moiseenko Alexander    UKR    2673    8.5    2755    62.0    74.5
 5    GM    Vallejo Pons Francisco ESP    2707    8.0    2819    66.5    80.0
 6    GM    Ragger Markus          AUT    2614    8.0    2783    62.5    76.0
 7    GM    Feller Sebastien       FRA    2657    8.0    2766    58.5    70.5
 8    GM    Svidler Peter          RUS    2730    8.0    2751    62.5    76.5
 9    GM    Mamedov Rauf           AZE    2667    8.0    2751    61.0    74.0
10    GM    Vitiugov Nikita        RUS    2720    8.0    2741    63.0    76.5
11    GM    Zhigalko Sergei        BLR    2680    8.0    2732    59.5    72.0
12    GM    Jakovenko Dmitry       RUS    2718    8.0    2719    60.0    72.5
13    GM    Korobov Anton          UKR    2647    8.0    2697    61.5    75.0
14    GM    Inarkiev Ernesto       RUS    2674    8.0    2695    60.0    72.5
15    GM    Postny Evgeny          ISR    2585    8.0    2633    52.0    64.0
16    GM    Azarov Sergei          BLR    2615    7.5    2776    62.5    75.0
17    GM    Khairullin Ildar       RUS    2634    7.5    2771    61.5    74.5
18    GM    Kobalia Mikhail        RUS    2672    7.5    2754    57.0    70.5
19    GM    Guliyev Namig          AZE    2522    7.5    2739    59.5    71.0
20    GM    Zherebukh Yaroslav     UKR    2560    7.5    2739    59.0    71.5

Wyniki końcowe polskich zawodników  po ostatniej 11 rundzie:

SNr   0  Nazwisko            Rg    Fed   1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11  Pkt M-sce
 
7  GM  Wojtaszek Radoslaw  2711  POL   ½  1  1  ½  1  ½  1  ½  1  1  ½  8.5    2    
 53  GM  Bartel Mateusz      2638  POL   1  1  ½  ½  ½  ½  0  1  ½  1  0  6.5   98    
 69  GM  Macieja Bartlomiej  2619  POL   1  1  ½  ½  ½  ½  ½  ½  0  ½  1  6.5  115    
110  GM  Jaracz Pawel        2565  POL   1  ½  ½  ½  1  ½  0  1  ½  ½  ½  6.5   92    
118  GM  Swiercz Dariusz     2557  POL   1  ½  0  ½  ½  0  ½  1  1  1  0  6.0  160    
223 WGM  Zawadzka Jolanta    2386  POL   0  1  0  1  ½  0  1  ½  1  0  ½  5.5  195   

Wyniki polskich zawodników w ostatniej 11 rundzie:

Rd Szach Nr   0  Nazwisko            Rg   Pkt  Wynik  Pkt  0  Nazwisko         Rg    Nr
11   2    7  GM  Wojtaszek Radoslaw  2711  8   ½ - ½  7½  GM  Svidler Peter    2730    1    
11  33   53  GM  Bartel Mateusz      2638  6½  0 - 1  6½  GM  Guliyev Namig    2522  150    
11  42   35  GM  Fedorchuk Sergey A  2662  6   1 - 0  6   GM  Swiercz Dariusz  2557  118    
11  64   69  GM  Macieja Bartlomiej  2619  5½  1 - 0  5½  IM  Bukavshin Ivan   2501  157    
11  38  110  GM  Jaracz Pawel        2565  6   ½ - ½  6   GM  Grachev Boris    2675   24    
11 108  223 WGM  Zawadzka Jolanta    2386  5   ½ - ½  5   IM  Stern Rene       2497  160

 

W dniach 19-26 marca w Mielnie odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach w kategoriach do 10 i 12 lat.

Zapraszamy do śledzenie zawodów na stronach: D10C10D12C12.
 
 
alt
 
W zawodach startuje w sumie 25 reprezentantów Mazowsza.
 
Dziewczęta do 10 lat  
Mościcka, Pola UKS Szachylice Chylice
Gowin, Małgorzata MKS Polonia Warszawa
Jankiewicz, Julia LKS Wrzos Miedzyborów
Michalska, Aleksandra MKS Polonia Warszawa
Wyszomirska, Małgorzata UKS Hetman Michałowice
Maciejewska, Martyna UKS Hetman Michałowice
   
Chłopcy do 10 lat  
Kokoszczyński, Jan MKS Polonia Warszawa
Grunas, Jakub UKS Caissa Warszawa
Maliszewski, Michał MKS Polonia Warszawa
Kowalski, Igor MKS Polonia Warszawa
Sobczak, Albert MAZSzach w Warszawie
Piotrowicz, Jakub MKS Polonia Warszawa
Laszczak, Przemysław E-Szach-Pl St i KSz Wiązowna
    
Dziewczeta do 12 lat  
Kaniewska, Emilia MKS Polonia Warszawa
Parol, Pola MTSz Mińsk Mazowiecki
Posuniak, Weronika UKS MDK Radom
Górska, Weronika MKS Polonia Warszawa
Soćko, Weronika MKS Polonia Warszawa
Szymańska, Aleksandra PUKS Makowiec Skaryszew
Koseska, Kamila MTSz Mińsk Mazowiecki
   
Chłopcy do 12 lat  
Winiarski, Mikołaj UKS Szachylice Chylice
Oleszek, Maciej MKS Polonia Warszawa
Kaczkowski, Maciej UKS Czternastka Warszawa
Koseski, Damian MTSz Mińsk Mazowiecki
Kozakow, Aleksy UKS Czternastka Warszawa

W Monako od 11.03 do 25.03.2011 została rozegrana 20 edycja turnieju "Amber". Był to turniej nietypowy, rozgrywany w dwóch kategoriach: I-wsza grana "na ślepo" (blind - 25'+20") i II-ga grana "szybko" (rapid - 25'+10").

Udział brała ścisła czołówka światowa: Viswanathan Anand, Indie (2817) ; Magnus Carlsen, Norwegia (2815) ; Levon Aronian, Armenia (2808) ; Vladimir Kramnik, Rosja (2785) ; Vassily Ivanchuk, Ukraina (2779) ; Sergey Karjakin, Rosja (2776) ; Veselin Topalov, Bułgaria (2775) ; Nakamura Hikaru, USA (2774) ; Alexander Grischuk, Rosja (2747) ; Gashimov Vugar, Azerbejdżan (2746) ; Boris Gelfand, Izrael (2733) Anish Giri, Holandia (2690).

Suma nagród: 227 000 €, oficjalna strona turnieju:                www.amberchess20.com

Wyniki, relacje i partie znajdują się również na stronie francuskiej         fr

Turniej zakończony, poniżej wyniki końcowe:                                        live

Zwyciężył Levon Aronian 15,5 pkt przed Magnusem Carlsenem 14,5 pkt i Viswanathanem Anandem 13 pkt.

Wyniki rundy 11:

12.30 Blind        Ivanchuk-Topalov            ½-½
                        Gashimov-Grischuk          ½-½
                        Giri-Anand                        0-1
14.00 Blind        Carlsen-Gelfand                0-1
                        Nakamura-Kramnik           0-1
                        Aronian-Karjakin              ½-½
15.45 Rapid       Topalov-Ivanchuk            1-0
                        Grischuk-Gashimov          ½-½
                        Anand-Giri                       1-0
17.15 Rapid       Gelfand-Carlsen                0-1
                        Kramnik-Nakamura           0-1
                        Karjakin-Aronian              ½-½

Wynik sumaryczny po turniejach blind i rapid rundy 11:

1.                     Aronian                            15½
2.                     Carlsen                             14½
3.                     Anand                              13
4.                     Grischuk                           11
                        Ivanchuk                         11
5.                     Gashimov                         10½
                        Gelfand                            10½
                        Nakamura                        10½
                        Topalov                            10½
6.                     Karjakin                            10
7.                     Kramnik                            8
8.                     Giri                                    7

W dniach 5-12 marca w Murzasichle koło Zakopanego odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach w kategoriach do 16 i 18 lat.

Zapraszamy do śledzenie zawodów na stronach: D16, C16, D18, C18.
 
 
W zawodach startuje w sumie 21 reprezentantów Mazowsza.
 
Dziewczęta 16  
Leks, Maria MKS Polonia Warszawa
Kowalewska, Agata UKS Czternastka Warszawa
Paterek, Diana UKS MDK Radom
Kadziela, Agnieszka  
   
Chłopcy 16  
Malec, Sebastian MKS Polonia Warszawa
Nowicki, Bartosz MKS Polonia Warszawa
Jarmula, Pawel MKS Polonia Warszawa
Eggink, Mateusz UKS Łady Raszyn
Prażmowski, Bartosz UKS Hetman DWP Warszawa
Suliborski, Jakub MTSz Mińsk Mazowiecki
   
Dziewczęta 18  
Głuszko, Monika MKS Polonia Warszawa
Palka, Dominika UKS Czternastka Warszawa
Chmielewska, Joanna UKS Czternastka Warszawa
Stężycka, Paulina PKS AGAPE Białołęka
   
Chłopcy 18  
Strzemiecki, Zbigniew MKS Polonia Warszawa
Krzyżanowski, Marcin MKS Polonia Warszawa
Janczarski, Michał MKS Polonia Warszawa
Solnicki, Michal MKS Polonia Warszawa
Grochulski, Grzegorz UKS Czternastka Warszawa
Kadziela, Konrad UKS MDK Radom
Parol, Paweł MTSz Mińsk Mazowiecki

Od 1 do 11 marca 2011 został rozegrany jeden z największych turniejów kobiecych w Rumunii pod patronatem Prezydenta T. Basescu. Był to 9-rundowy turniej z czasem gry 1h 30' na 40 pos. plus 30' na dokończenie partii i dodatkowo 30" na każdy ruch.

Turniej zakończony, zwyciężyła Anna Muzychuk 6,5 pkt przed Valentiną Guniną 6,0 pkt.

GM Monika Soćko zajęła 6 miejsce zdobywając 5,0 pkt.

Strona turnieju: www.clubulregilor.ro    OnLine: live on Internet   

Wyniki, relacje, partie znajdują się również na stronie francuskiej: fr

Obóz MZSzach

Sklep Caissa

Copyright © 2019 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy