^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

Obóz MZSzach

Serwis sportowy

alt

 

order iagra online overnight delivery - viagra

Czytaj więcej: Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów

W Turcji zostały rozegrane mistrzostwa NATO z udziałem Polaków.

Poniżej wyniki opracowane przez uczestnika mistrzostw Sławomira Kędzierskiego:

Tym razem drużynowo niestety najmniej lubiane miejsce przez sportowców - czyli 4.
 
1 tabelka top 15 - drużynowo i indywidualnie.
 
Team Ranking Individual Ranking
Rank Country Points Rank Player Country Points
1. Turkey

21

1. Haznedaroglu Kivanc    Turkey

6,0

2. Germany

20

2. Erturan Yakup          Turkey

6,0

3. Denmark

19

3. Rosenkilde Alexander Denmark

5,5

4. Poland

17

4. Pedersen Finn Denmark

5,5

5. Lithuania

17

5. Malloni Marcello Italy

5,0

6. Slowenia

16,5

6. Wantiez Fabrice Belgium

5,0

7. France

16,5

7. Andersen Hans-Christop Germany

5,0

8. United Kingdom

16

8. Drabke Lorenz Maximili Germany

5,0

9. Italy

15

9. Helbig Mark            Germany

5,0

10. The Netherlandes

14

10. Mestek Igor Slowenia

5,0

11. Belgium

14

11. Lutz Bernhard Germany

5,0

12. NATO

14

12. Vaznonis Vytautas Lithuania

5,0

13. Hungary

13,5

13. Kedzierski Slawomir Poland

4,5

14. United States

12

14. Jauk Wilhelm  Germany

4,5

15. Canada

5,5

15. Picart Laurent France

4,5

 

Poniżej miejsca indywidualnie.

 
 1  g  Haznedaroglu Kivanc    (2444F) Turkey           TUR 6.0/7 2533 31.5  23.0   696
 2  m  Erturan Yakup          (2342F) Turkey           TUR 6.0/7 2483 30.5  22.0   456
 3  *  Rosenkilde Alexander   (2235F) Denmark          DEN 5.5/7 2440 31.5  22.5   791
 4  f  Pedersen Finn          (2279F) Denmark          DEN 5.5/7 2333 26.5  19.0   210
 5  *  Malloni Marcello       (2293F) Italy            ITA 5.0/7 2336 33.5  23.5   641
 6  f  Wantiez Fabrice        (2357F) Belgium          BEL 5.0/7 2318 33.0  23.0   875
 7  *  Andersen Hans-Christop (2211F) Germany          GER 5.0/7 2330 28.5  20.0   359
 8  m  Drabke Lorenz Maximili (2472F) Germany          GER 5.0/7 2357 28.5  19.5   410
 9  f  Helbig Mark            (2315F) Germany          GER 5.0/7 2312 28.5  19.5   323
10  *  Mestek Igor            (2195F) Slovenia         SLO 5.0/7 2260 27.5  20.0   583
11  *  Lutz Bernhard          (2318F) Germany          GER 5.0/7 2224 26.5  19.5   353
12  m  Vaznonis Vytautas      (2395F) Lithuania        LTU 5.0/7 2282 26.5  19.0   576
13  *  Kedzierski Slawomir    (2082F) Poland           POL 4.5/7 2290 33.0  24.5   717
14  *  Jauk Wilhelm           (2164F) Germany          GER 4.5/7 2289 31.0  22.0     5
15  *  Picart Laurent         (2094F) France           FRA 4.5/7 2276 29.5  21.5   853
16  *  Sari Serdar            (2032F) Turkey           TUR 4.5/7 2271 27.5  20.0   733
17  *  Giua Frederic          (2235F) France           FRA 4.5/7 2182 27.0  20.0    48
18  *  Papista Akos           (2158F) Hungary          HUN 4.5/7 2192 26.5  19.0   780
19  *  Narman Gokhan          (2057F) Turkey           TUR 4.5/7 2241 26.5  19.0   361
20  *  Tucker David S         (2096F) United Kingdom   ENG 4.5/7 2127 26.0  19.0   776
21  *  Nill Oliver            (2198F) Germany          GER 4.5/7 2142 26.0  19.0   700
22  *  Mankauskas Donatas     (1958N) Lithuania        LTU 4.5/7 2228 26.0  18.5   980
23  *  Onley E J David        (2105N) United Kingdom   ENG 4.5/7 2162 24.0  17.0   246
24  *  Sypien Mateusz         (2283F) Poland           POL 4.5/7 2126 23.5  17.0   583
25  *  Kapral Krzysztof       (2157F) Poland           POL 4.0/7 2294 32.5  24.5   134
26  f  Van Rijn Wouter        (2191F) The Netherlands  NED 4.0/7 2227 30.5  22.0   233
27  *  Nielsen Jan Mose       (2116F) Denmark          DEN 4.0/7 2208 30.5  22.0    84
28  *  Kersic Matej           (2128F) Slovenia         SLO 4.0/7 2198 29.0  21.0   896
29  *  Bieluszewski Piotr     (2120F) Poland           POL 4.0/7 2166 29.0  21.0   653
30  *  Lazar Ales St.         (2150F) Slovenia         SLO 4.0/7 2142 28.0  20.0   488
31  *  Zengin Sedat           (2064F) Turkey           TUR 4.0/7 2188 26.5  19.0   439
32  *  Nielsen Rene O.        (2149F) Denmark          DEN 4.0/7 2177 26.0  19.0    19
33  *  Cheung Jan             (2024F) The Netherlands  NED 4.0/7 2145 25.0  18.5   727
34  *  Pazeriene Diana        (2037F) Lithuania        LTU 4.0/7 2047 24.5  17.5   827
35  *  Almonti Alessandro     (2022F) Italy            ITA 4.0/7 2116 23.5  16.5   350
36  *  Lustig Mickael         (2019F) NATO             FRA 4.0/7 2047 23.0  16.0   925
37  *  Ledoux Jean-Luc        (2074F) France           FRA 4.0/7 2002 20.0  14.0   391
38  *  Bucholtz Robert        (2112F) USA              USA 3.5/7 2093 27.5  18.5   689
39  *  Nielsen Henrik         (2019F) Denmark          DEN 3.5/7 2076 26.0  19.0   969
40  *  Tommasini Enzo         (2154F) Italy            ITA 3.5/7 2079 26.0  17.5   630
41  *  Vuitton Gilles         (2094F) France           FRA 3.5/7 2066 25.5  18.5   987
42  *  Mottais Francois       (2065F) France           FRA 3.5/7 2015 24.5  17.5   655
43  *  Maciokas Kostas        (2079F) Lithuania        LTU 3.5/7 1990 24.5  17.0   359
44  *  Maes Patrick           (2068F) Belgium          BEL 3.5/7 2068 24.0  17.5   569
45     Dawson David           (2000N) United Kingdom   ENG 3.5/7 2018 23.0  17.0   731
46  *  Patron Pascal          (1997F) NATO             FRA 3.5/7 1942 22.5  17.0   277
47  *  Franck Boris           (2090F) France           FRA 3.5/7 1977 22.0  15.5   671
48  *  Skwarczynski Marcin    (2011F) NATO             POL 3.5/7 1994 22.0  15.5    24
49  *  Toll Alec J            (2070F) United Kingdom   ENG 3.5/7 1950 22.0  15.0   885
50  *  Krainski Slawomir      (2099F) Poland           POL 3.5/7 1992 21.5  14.0   951
51  *  Pirs Matjaz            (2066F) Slovenia         SLO 3.5/7 1918 20.0  14.5   406
52     Harwood Duncan J       (2180N) United Kingdom   ENG 3.0/7 2047 28.5  20.5   252
53     Hernandez Albertryan   (2072N) USA              USA 3.0/7 2049 26.5  20.5   821
54  *  Dekker Ard             (1889N) The Netherlands  NED 3.0/7 2049 26.0  18.5   221
55  *  Wagenaar Harm Theo     (2084F) The Netherlands  NED 3.0/7 1990 25.5  19.0     5
56  *  Szczesniak Andrzej     (2050F) Poland           POL 3.0/7 2002 24.5  17.5   194
57  *  Oltean Gusztav         (2118F) Hungary          HUN 3.0/7 1984 24.0  17.0   523
58  *  Berrak Sedat           (2078F) Turkey           TUR 3.0/7 1959 24.0  16.5   175
59  *  Koopmeiners Karl       (2022F) NATO             GER 3.0/7 1981 23.5  16.0   958
60  *  Geroly Jozsef          (1978F) Hungary          HUN 3.0/7 1966 23.0  17.0   448
61  *  Ivsek Cveto            (1823F) Slovenia         SLO 3.0/7 2000 22.5  16.0   862
62  *  De Cat Ben             (1900F) Belgium          BEL 3.0/7 1905 21.0  16.0   473
63  *  Demjen Attila          (2032F) Hungary          HUN 3.0/7 1920 20.5  14.0   575
64  *  Adolfssen Rico         (1912F) Denmark          DEN 3.0/7 1866 19.5  14.5    35
65     Vinoya Mario           (1953N) USA              USA 3.0/7 1835 19.0  14.0   660
66  *  Ross David C           (1925N) NATO             ENG 3.0/7 1817 18.0  13.0   589
67  *  Steffers Hendrik       (1959F) NATO             NED 3.0/7 1736 16.0  11.5    60
68  *  Geerts Luc             (1515F) Belgium          BEL 2.5/7 1763 26.0  18.5   661
69  *  Kruit Erik             (1914N) The Netherlands  NED 2.5/7 2011 25.5  18.0   433
70  *  Csizmadia Csaba        (1888N) Hungary          HUN 2.5/7 1932 24.0  17.0   942
71     Giedratis Mingaudas    (1800N) NATO             LTU 2.5/7 1935 23.5  16.5   363
72     Crapulli Giuseppe      (1976N) Italy            ITA 2.5/7 1831 22.5  17.0   712
73  *  Adkins James D.        (2016F) USA              USA 2.5/7 1915 22.5  16.5    54
74  *  Van Den Heuvel Tonnie  (1934F) The Netherlands  NED 2.5/7 1876 20.0  14.0   641
75  *  Lukjanovas Vladas      (1893F) Lithuania        LTU 2.5/7 1786 19.5  14.5   409
76  *  Ola Nathaniel          (2019F) USA              USA 2.5/7 1818 19.5  13.0   704
77  *  Bellemare Regis        (1736F) Canada           CAN 2.0/7 1876 24.5  17.5   102
78     Fissel Daniel          (1534N) USAmerica        USA 2.0/6 1767 22.0  16.0    35
79  *  Cappon Kaan            (1899F) Belgium          BEL 2.0/7 1683 21.0  15.5   396
80     Cohnen Michael         (1777N) NATO             GER 2.0/7 1750 19.0  14.5   245
81     Troina Giuseppe        (1200N) Italy            ITA 2.0/ 873 19.0  14.0   323
82  *  Voroblievas Arturas    (1857F) Lithuania        LTU 1.5/7 1815 22.0  15.5   216
83     Jackson Andy           (1840N) Belgium          BEL 1.5/7 1725 19.5  14.5   711
84     Landry Guillaume       (1274N) Canada           CAN 1.5/7 1404 18.5  13.5   929
85  *  Chwieseni Edward       (1960N) United Kingdom   ENG 1.5/7 1713 17.0  12.0   623
86  *  Ulusoy Mustafa         (1720F) NATO             TUR 1.5/7 1541 16.0  11.0    27
87  *  Stone Stephen          (1609N) Canada           CAN 1.0/7 1623 19.5  14.5   174
88  *  Ghiacy Jelani          (1154N) Canada           CAN 1.0/7 1208 15.0  10.0   146
 
Więcej informacji na http://www.natochess.com

         Turniej Grand Slam Final Masters zakończony (26 września - 11 października 2011). Grało sześciu uczestników. Był to turniej dwukołowy (zawodnicy grają każdy z każdym raz białymi i raz czarnymi), pierwsze koło odbyło się w Sao Paulo (Brazylia) i drugie w Bilbao (Hiszpania):

  1. Magnus Carlsen (zwycięzca w Nanjing),
  2. Viswanathan Anand (mistrz świata i drugi w Nanjing i Wijk aan Zee),
  3. Levon Aronian (numer 3 na świecie),
  4. Hikaru Nakamura (zwycięzca Wijk aan Zee),
  5. Wasilij Ivanchuk,
  6. Francisco Vallejo Pons.

Strona turnieju:               www.bilbaofinalmasters.com

Blog Magnusa Carlsena:  www.arcticsec.no 

Partie Online:                   www.bilbaofinalmasters.com    na zakładce:  En directo (hiszpański)  lub   Live games (angielski)  

Parie PGN:           alt     na podstawie:     www.europe-echecs.com

Tempo gry: 90 minut dla pierwszych 40 posunięć i 60 minut na ukończenie partii z dodawaniem 10 sekund do każdego posunięcia od 41 ruchu. Zwycięstwo - 3 punkty, remis - 1 punkt, przegrana - 0 punktów.

Jeśli dwóch zawodników na koniec turnieju w walce o pierwsze miejsce uzyska równy wynik, to odbędzie się dogrywka złożona z dwóch partii, rozgrywana tempem 4 minuty na partię i 3 sekundy na każde posunięcie. Jeśli nadal wystąpi sytuacja remisowa, to zostanie rozegrany blitz "nagłej śmierci" tempem 5 minut dla białych i 4 minut dla czarnych, gdzie wystarczy remis dla czarnych lub wygrana jednej ze stron, aby wygrać turniej.

Po dogrywce końcowe zwycięstwo w turnieju osiągnął Magnus Carlsen

W ostatniej rundzie V. Anand wygrał z F. Vallejo, pozostałe partie zakończyły się remisem

1 Magnus Carlsen       15 (1.5)
2 Vasily Ivanchuk 15 (0.5)
3 Hikaru Nakamura 12
- Levon Aronian 12
- Viswanathan Anand 12
6 Francisco Vallejo 10

Wyniki dogrywki:

1.

Carlsen, Magnus

g

NOR

2823

½

1

1 ½

2.

Ivanchuk, Vassily

g

UKR

2765

½

0

½

Wyniki po pierwszej rundzie

# Białe                     Wynik   Czarne                 
1 Hikaru Nakamura   1-1   Vasili Ivanchuk
2 Viswanathan Anand   1-1   Magnus Carlsen
3 Levon Aronian   3-0   Francisco Vallejo

Wyniki po drugiej rundzie

# Białe                     Wynik   Czarne
1 Vasili Ivanchuk   3-0   Francisco Vallejo
2 Magnus Carlsen   1-1   Levon Aronian
3 Hikaru Nakamura   1-1   Viswanathan Anand

Wyniki po trzeciej rundzie

# Białe                     Wynik   Czarne
1 Viswanathan Anand   0-3   Vasili Ivanchuk
2 Levon Aronian   1-1   Hikaru Nakamura
3 Francisco Vallejo   3-0   Magnus Carlsen

Wyniki po czwartej rundzie

# Białe                      Wynik   Czarne
1 Levon Aronian   0-3   Vasili Ivanchuk
2 Francisco Vallejo   0-3   Viswanathan Anand
3 Magnus Carlsen   1-1   Hikaru Nakamura

Wyniki po piątej rundzie

# Białe                      Wyniki   Czarne
1 Vasili Ivanchuk   0-3   Magnus Carlsen
2 Hikaru Nakamura   3-0   Francisco Vallejo
3 Viswanathan Anand   1-1   Levon Aronian

Wyniki po szóstej rundzie

# Białe                      Wyniki   Czarne
1 Vasili Ivanchuk   3-0   Hikaru Nakamura
2 Magnus Carlsen   1-1   Viswanathan Anand
3 Francisco Vallejo   1-1   Levon Aronian

Wyniki po siódmej rundzie

# Białe                        Wyniki   Czarne
1 Francisco Vallejo  3-0   Vasili Ivanchuk
2 Levon Aronian  1-1   Magnus Carlsen
3 Viswanathan Anand  1-1   Hikaru Nakamura

Wyniki po ósmej rundzie

# Białe                        Wyniki   Czarne
1 Vasili Ivanchuk     1-1   Viswanathan Anand
2 Hikaru Nakamura     3-0   Levon Aronian
3 Magnus Carlsen     3-0   Francisco Vallejo

Wyniki po dziewiątej rundzie

# Białe                        Wyniki   Czarne
1 Magnus Carlsen  3-0   Vasili Ivanchuk
2 Francisco Vallejo  3-0   Hikaru Nakamura
3 Levon Aronian  3-0   Viswanathan Anan

Wyniki dziesiątej rundzie

# Białe                        Wyniki   Czarne
1 Vasili Ivanchuk  1-1   Levon Aronian
2 Viswanathan Anand  3-0   Francisco Vallejo
3 Hikaru Nakamura  1-1   Magnus Carlsen

Końcowe wyniki po 10 rundach wg: www.europe-echecs.com

Klasyfikacja po rundzie 10

1

2

3

4

5

6

Wynik

1.

Carlsen, Magnus

g

NOR

2823

*

*

1

1

½

½

½

½

½

½

0

1

15

2843

2.

Ivanchuk, Vassily

g

UKR

2765

0

0

*

*

½

1

1

½

1

½

1

0

15

2819

3.

Nakamura, Hikaru

g

USA

2753

½

½

½

0

*

*

½

1

½

½

1

0

12

2785

4.

Aronian, Levon

g

ARM

2807

½

½

0

½

½

0

*

*

½

1

1

½

12

2774

5.

Anand, Viswanathan

g

IND

2817

½

½

0

½

½

½

½

0

*

*

1

1

12

2772

6.

Vallejo Pons, Francisco

g

ESP

2716

1

0

0

1

0

1

0

½

0

0

*

*

10

2683

Terminarz (początek transmisji Online podany w nawiasie wg czasu warszawskiego):

1 koło - Sao Paulo, Brazylia, Parque Ibirapuera

  • Przyjazd uczestników: 25 września
  • Runda 1:        26 września       (20 h 00)
  • Runda 2:        27 września       (20 h 00)
  • Runda 3:        28 września       (20 h 00)
  • Odpoczynek:  29 września     
  • Runda 4:        30 września       (20 h 00)
  • Runda 5:         1 października  (20 h 00)
2 koło - Bilbao, Hiszpania, Alhóndiga
  • Przyjazd uczestników: 5 października
  • Runda 6:         6 października (16 h 00)
  • Runda 7:         7 października (16 h 00)
  • Runda 8:         8 października (16 h 30)
  • Odpoczynek:   9 października
  • Round 9:       10 października (16 h 30)
  • Runda:10      11 października (16 h 30)
  • Zakończenie: 11 października

Polskie Centrum Szachowe Niepełnosprawnych „IDEA” w Świebodzinie,  Hotel „ODR” w Kalsku zapraszają pasjonatów królewskiej gry do udziału w

 

„XIV Mityngu Szachowy Amatorów P-15ۥo Puchar „Idei ”

Turniej wspierany finansowo przez:

Ministerstwo Sportu i Turystyki Warszawa

                                                                                                                                                           

Termin

   11 listopad 2011r, początek godz. 1000

Miejsce

   Sala konferencyjna Hotelu „ODR” Kalsk nr 91 k/ Sulechowa kod 66-100 woj. Lubuskie.

Program

   XIV MITYNGU SZACHOWEGO AMATORÓW – P-15ً początek o godz. 1000,potwierdzaniezgłoszeń do godz. 930, wpisowe 25,- zł,  maksymalna ilość uczestników 100 osób, będzie prowadzona oddzielna punktacja dla osób niepełnosprawnych, turniej zostanie rozegrany na dystansie 11 rund po 15 minut na partię dla zawodnika. W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy chętni ( sprawni i niepełnosprawni ) bezwględu na posiadany ranking FIDE. O przyjęcia do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

   Nagrody:   gwarantowane finansowe o łącznej wartości  1.500,- zł + puchar -  uzależnione są od ilości uczestników i hojności sponsorów.  Pełna lista nagród zostanie ogłoszona w dniu mityngu do godz. 11.00.

Pozostałe ustalenia

   W zawodach mają pierwszeństwo startu  osoby starsze niepełnosprawne  powyżej 50 roku życia tzw. 50+ (40 osób).

   Sprzęt szachowy  zapewnia organizator dla 50 zawodników, pozostali zawodnicy dostarczają sprzęt szachowy + zegary. Obowiązują aktualne przepisy Kodeksu Szachowego . Organizator podczas turniejów zapewnia specjalny pakiet tj. odpowiednie dwie sale gry,  serwis kawowy i obiad. Osoby niepełnosprawne proszone są o posiadanie dowodu stwierdzającego niepełnosprawność.

   Istnieje możliwość rezerwacji noclegu z dnia 10/11.11.2011. w Hotelu „ODR” w Kalsku w cenie 35,- zł, za seniorów niepełnosprawnych „50+” zapłaci  za nocleg i posiłki  Stow. „Idea”.

   Biuro zawodów będzie czynne w dniu 11.11.2011. od godz. 800 w Hotelu „ODR” w Kalsku.

 

   Informacje i zgłoszenia do dnia 4 listopada 2011. przyjmuje Andrzej Kozicz – prezes PCSzN „Idea” telefon tel. komórkowy 603 196 498 w godz. 17-19,   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dodatkowo w okresie 4-9 listopad 2011. w godz. 21-22. Imprezę sędziuje Kajetan Przysiecki – arbiter międzynarodowy z Gorzowa Wlkp.

W zgłoszeniu należy podać; nazwisko i imię, miejscowość, ranking szachowy, nr telefonu do szybkiego kontaktu, informację czy zawodnik jest sprawny czy niepełnosprawny, w przypadku dzieci i młodzieży rok urodzenia.

 

   Proszę pamiętać, że tylko wcześniejsze zgłoszenie, telefoniczne lub listowne, do udziału w mityngu szachowym, zapewni Państwu pewny w nim udział.

 

   Do zobaczenia w Hotelu „ODR” w Kalsku  dnia 11.11.2011.

      

                                                                                                                   O R G A N I Z A T O R

                                                                                                                   PCSzN „Idea” Świebodzin

IV   INTEGRACYJNY TRÓJBÓJ SZACHOWY

P-60', P-30' i P-5' – „IDEA 2011”

Kalsk K/ Sulechowa 04-10.11.2011r.

 

I CEL.

1.      Rozegranie turnieju szachów szybkich P-60', P-30' i P-5'.

2.      Wyłonienie zwycięzców w punktacji generalnej trójboju szachów szybkich.

3.      Integracja środowiska szachistów niepełnosprawnych i sprawnych.

 

II ORGANIZATORZY I FINANSOWANIE.

1.      Ministerstwo Sportu i Turystyki Warszawa.

2.      Zarząd Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

3.      Polskie Centrum Szachowe Niepełnosprawnych „Idea” Świebodzin.

4.      Z 1% podatku od osób fizycznych oraz z odpłatności samych uczestników.

 

       III  MIEJSCE I TERMIN

1.      Trójbój szachowy  rozegrany zostanie w  Hotelu „ODR” w Kalsku nr 91 k/ Sulechowa kod 66-100 woj. Lubuskie tel. 68-385-20-91 do 96

2.      Termin 04-10.11.2011r.

 

IV KONKURENCJE I SYSTEM ROZGRYWEK.

1.      Trójbój szachów szybkich: P-60' na dystansie 9 rund, P-30' i P-5' –  na dystansie 11 rund – kojarzenie komputerowe, system szwajcarski przy zastosowaniu programu ChessArbiter.

2.      Obowiązują przepisy gry zawarte w Kodeksie Szachowym PZSzach 2005 z późniejszymi  zmianami ( ostatnia z 2009r.).

 

V UCZESTNICY MISTRZOSTW.

Prawo stary w trójboju szachowym posiadają osoby niepełnosprawne i sprawne bez względu na przynależność klubową lub stowarzyszeniową.  .

 

      VI NAGRODY

Nagrody finansowe otrzyma 25% uczestników, ale tylko w punktacji generalnej tj, po zsumowaniu punktów z trzech turniejów. Orientacyjna pula nagród finansowych wyniesie 6.000,- zł z tego: w punktacji generalnej 4.350,- zł, w punktacji kobiet 600,- zł i w punktacji osób z I, II, III tzw. grupą inwalidzką    1.050,- zł. Uczestnik może otrzymać jedną nagrodę. W przypadku uczestnictwa w zawodach mniejszej ilości zawodników niż 54 osoby, pula nagród ulegnie proporcjonalnemu zmniejszeniu.

 

     VII WARUNKI UDZIAŁU

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 23 października 2011r. na adres PCSzN „Idea”  66-200 Świebodzin os. Kopernika 99 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem rankingu zawodnika, przewidywanej godziny przyjazdy do Kalska w dniu 4 listopada 2011r., informacji czy zgłaszający posiada stopień niepełnosprawności oraz czy pozostanie w dniu 10.11.br na biesiadzie szachowej.  Ponadto należy podać numer telefonu do ewentualnego kontaktu telefonicznego organizatora z osobą zgłoszoną do zawodów.

Całkowity koszt za udział jednej osoby w trójboju  wynosi 645,- zł  ( w tym zakwaterowanie, wyżywienie, nagrody ). Organizator dla 54 zawodników zastosuje znaczące ulgi w płatności za udział w zawodach i końcowa  odpłatność ukształtuje się następująco:

1.   Członkowie PCSzN „Idea” otrzymują ulgę w kwocie 435,- zł i wpłacają 210,- zł.

2.   Pozostali zawodnicy otrzymują ulgę w kwocie 335,- zł i wpłacają 310,- zł

3.      Zawodnicy nie korzystający z wyżywienia i zakwaterowania wpłacają 120,- zł.

4.      Osoby towarzyszące i przewodnicy wpłacają 540,- zł.

5.      Zawodnicy przyjęci poza limitem 54 osób ( których organizator nie  dofinansuje, a zapewni zakwaterowanie i wyżywienie ) wpłacają 645,- zł

 

 

 

Lista osób objętych ulgą ( pierwszych 54 zawodników ) zostanie ustalona na podstawie kolejności wpłat bankowych za udział w trójboju - uwidocznionych w wyciągach bankowych PCSzN „Idea”. Jednak w pierwszej kolejności zostaną uwzględnieni Członkowie Stowarzyszenia „Idea”.

Osoby nie objęte ulgą finansową zostaną przed przyjazdem do Kalska, o tym  poinformowane listownie lub telefonicznie i zostanie im zaproponowana odpłatność jak w p-kcie VII ust. 5 niniejszego komunikatu lub zostaną zwrócone wpłacone pieniądze - po potrąceniu opłaty za przelew.

 

 Należność za udział w zawodach  prosimy wpłacić do dnia 23.10.2011r. na konto PCSzN „Idea: w PKO BP O/ Świebodzin nr 31 10205402 0000 0202 0115 1182.

 

Wpłaty dokonane po terminie 23.10.2011r. będą obciążone dodatkową opłatą w wysokości 50,- zł.

 

       VIII UWAGI KOŃCOWE

1.      Sprzęt do gry oraz zegary szachowe zabezpiecza organizator.

2.      Organizator w ramach odpłatności świadczy usługi: wyżywienie ( 3 posiłki ) od kolacji dnia 04.11.2011r. do śniadania  w dniu 10.11.2011r. i noclegi – pierwszy nocleg z 4/5/.11.2010r. ostatni nocleg z 9/10.11.2011r.

3.      Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt lub delegujących podmiotów.

4.      Terminy rozgrywek: turniej P-60' - dnia 5-6.11.2011r. w godz. 10-14; 16-18 i 19-21  i dnia 7.11.2011r., w godz.  16-18   – turniej P-30' dnia 8.11.2011r., w godz. 10-14; 16-18 oraz dnia 9.11.2011r., w godz. 10-14, 16-17  natomiast turniej  P-5' dnia 10.11.2011r., w godz. 9-13.

Podsumowanie trójboju szachowego wraz z wręczeniem nagród nastąpi dnia 10.11.2011r. o godz. 16,30  podczas UROCZYSTEJ BIESIADY SZACHOWEJ.

5.      Organizator nie ubezpiecza uczestników imprezy od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń.

6.      Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stan zdrowia uczestników i jego konsekwencje związane z udziałem w turniejach.

7.      Zawodnicy zostaną zakwaterowani z pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami

( wszystkie) i telewizorami.  Hotel nie posiada windy.

8.      Organizator zapewnia odpowiednie trzy miejsca hotelowe na parterze dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

9.      Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich muszą uzgodnić indywidualnie z organizatorem warunki jakie wymagają przy zakwaterowaniu.

10.  Przyjazd zawodników w dniu 04 listopada br. W dniu przyjazdu organizator  zapewnia kolacje od godz. 18,00, a o godz. 20,00 odbędzie się konferencja, w sali gry na parterze.

11.  Organizator zastrzega sobie prawo zmiany komunikatu i jego ostateczną interpretację.

12.  Organizator zapewnia, w sali gry podczas trwania zawodów, serwis kawowy.

13.  Obowiązki koordynatora trójboju z ramienia PCSzN „Idea”   obejmie Andrzej Kozicz

      telefon komórkowy603 196 498, a sędziowskie Kajetan Przysiecki – SM (IA).

14.  Organizator nie będzie wysyłał potwierdzeń o przyjęciu do trójboju szachowego.

 

IX Dojazd do Kalska

A)     Z Zielonej Góry autobus PKS praktycznie co godzinę odjeżdża  do Kalska w godz.  5,20  do 22,25 - kursują również autobusy prywatne..

B)    Z Sulechowa autobus PKS praktycznie co godzinę odjeżdża  do Kalska w godz. 5,10 do 22,55 - kursują również autobusy prywatne.

C)    Ze Świebodzina autobus PKS praktycznie co godzinę odjeżdża do Kalska w godz. 5.04 do 23,03.

 

                                                                     Zapraszamy do udziału w trójboju.

                                                                        Zarząd PCSzN „Idea” Świebodzin

Copyright © 2018 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy