Posiadanie licencji przez sędziego jest jednym z warunków uprawniających do sędziowania zawodów organizowanych przez PZSzach, WZSzach-y oraz wszystkich zawodów klasyfikowanych w rankingu. Sędzia, który nie uiści opłaty rocznej, odpowiadającej jego klasie, nie ma uprawnień do prowadzenia zawodów wdanym roku r. Organizator, który powierzy prowadzenie zawodów sędziemu bez licencji i rocznej opłaty uprawniającej do sędziowania, naraża zawodników na straty wynikające z nie uwzględnienia turnieju przez KEKiR PZSzach w celach klasyfikacyjno-rankingowych oraz nie przekazania sprawozdania i wniosków na tytuły do FIDE. Sędziowie klas centralnych i międzynarodowych wnoszą opłaty do PZSzach, sędziowie klas okręgowych na konto MZSzach – najlepiej w takim terminie, żeby zawodnicy/organizatorzy mogli przed zawodami stwierdzić, że mają do czynienia z sędzią uprawnionym. Od 01.01.2013 przy sprawozdawczości do FIDE wymagana jest dodatkowa licencja (również dla asystentów) – rubryka Licencja FIDE. Tylko turnieje (nawet szachów szybkich) z lat posiadania ważnej (opłaconej) licencji mogą być zaliczane do norm na wyższe klasy sędziowskie. Część listy poniżej to dane archiwalne lub informacje dotyczące sędziów, którzy zdali egzaminy, lecz nie wystąpili o licencję w MZSzach i nie są aktywni.
Lp.Imię nazwiskoKlasaLicencja
PZSzach
Licencja
FIDE
Opłata
2022
Ostatnie opłaty
1Adam AdamskiII07300140  2019,2018
2Jan AdamskiII07300017   
3Beata AndrejczukIII07300184TAK 2018
4Rusłan AntoniewskiII07300028TAKTAK2022,2019,2018
5Andrzej BajgrowiczII07300075  2012
6Marcin BajkowskiII07300042  2019,2016
7Adam BanasiakII07300045TAK 2019,2018
8Jan BaranowiczIII07300060  2016
9Michał BartelIII07300165  2017
10Leszek BałdaP07300001TAKTAK2022,2021,2020
11Wojciech BednarczykIII07300150TAK 2020
12Paweł BekanowskiIII07300196  2019
13Mateusz BronowickiIII07300170  2018
14Agnieszka BrustmanIA07300020TAKTAK2022,2021,2020
15Łukasz BrzezińskiP07300112TAKTAK2022,2021,2020
16Agnieszka BuchtaIII07300208  2021
17Piotr BudnyIII07300195   
18Krzysztof BudrewiczII  TAK2022
19Małgorzata BębnikIII07300200  2020
20Ryszard CegłowskiIII    
21Bartosz ChebdaII07300148  2020,2019
22Paweł ChochlewiczIII07300053   
23Aleksander ChoroszejI07300023TAK 2014
24Krzysztof ChęciakII07300027  2012
25Piotr CichanowiczI07300104TAK 2015
26Jacenty CiechańskiI    
27Bartłomiej CylcIII    
28Zbigniew CąderekIII07300030   
29Rafał DaniszewskiIII    
30Tomasz DelegaIA07300031TAKTAK2022,2021,2020
31Weronika DeptułaIII07300186TAK 2019
32Marcin DobrowolskiII07300052  2020,2019
33Rafał DropiaIII    
34Jakub DróżdżIII07300156  2018
35Waldemar DudzińskiII07300066  2020,2017
36Joanna DworakowskaIII    
37Adam DzwonkowskiI    
38Maciej DąbrowskiIII07300215 TAK2022
39Jan EberleI    
40Ryszard FaszyńskiP    
41Krzysztof FedorczykII07300065TAK 2019,2018
42Marcin FifielskiIII  TAK2022
43Andrzej FilipowiczIA0300002TAKTAK2022,2021,2020
44Paweł FlakFA02300030TAKTAK2022,2021,2020
45Józef FlazińskiP07300054  2021,2020
46Daniel FrączekIII07300169  2019
47Dariusz GajewskiI07300122TAK 2020,2019
48Ireneusz GawleI07300116  2013
49Paweł GierechII07300129TAK 2019,2017
50Wojciech GryciukP    
51Łukasz GrzenkowiczIII    
52Marlena GrzymkowskaIII07300202  2020
53Stanisław GóreckiP07300026  2013
54Piotr GórskiII07300055TAK 2019,2016
55Bogdan GąsiorowskiIII07300110  2013
56Magdalena HarazińskaIII    
57Adam HarazińskiII07300126  2020,2019
58Monika HermanII07300043  2018
59Maciej HołubczatIII07300182   
60Marcin HryszkiewiczII07300051TAKTAK2022,2021,2020
61Jacek IlczukII07300178TAK 2020
62Wojciech JakubiakI    
63Anna JakubowskaIII07300147  2016
64Kamila JarmużyńskaII07300131  2017
65Marcin JaroszukIII07300201  2020
66Kacper JarzębowskiII07300163TAK 2021,2020,2019
67Wacław JasinowiczIII07300171TAK 2019,2018
68Andrzej JaworskiI    
69January JedynakI07300127  2021,2018
70Sławomir JochymIII07300137  2021,2018
71Kamil JońskiIII07300199  2021,2020
72Jacek JóźwikII07300190TAK 2020,2019
73Kaja KacprzykIII07300174  2017
74Marcin KaczmarczykIII07300168   
75Joanna KaczmarskaIII07300214   
76Cezary KaczmarskiIII07300113  2015
77Barbara KaczorowskaIII07300098  2018
78Małgorzata KaczorowskaIII07300099  2017
79Andrzej KaniaII07300072  2021,2020
80Mariusz KarbowiakII07300064  2013
81Waldemar KałużyńskiIII07300136  2016
82Ewa KaźmierczakIII07300209TAK 2021
83Jacek KicińskiI07300143TAKTAK2022,2021,2020
84Cezary KlausIII07300216 TAK2022
85Wiesław KobryńI07300152  2021,2019
86Adam KojroIII    
87Daniel KolińskiP07300091TAKTAK2022,2021,2020
88Dariusz KolińskiP07300175TAKTAK2022,2021,2020
89Kamil KolińskiII07300048TAK 2021,2020,2019
90Jerzy KopećII    
91Kamila KoseskaIII07300177TAK 2021,2020
92Andrzej KoseskiP07300062TAK 2021,2020
93Damian KoseskiII07300161TAK 2021,2020
94Maciej KowalecI07300134TAK 2021,2020
95Jarosław KowalewskiIII    
96Jan KozakII07300203TAK 2021,2020
97Bartłomiej KozłowskiIII07300130  2017
98Dawid KrasiewiczI07300109TAKTAK2022,2021,2020
99Robert KrasiewiczFA07300046TAKTAK2022,2021,2020
100Przemysław KrowickiII07300145 TAK2022,2021,2020
101Eugeniusz KrysiakP07300005  2012
102Wiesław KrzanowskiII07300024  2021,2020
103Ryszard KrólikowskiFA07300006TAKTAK2022,2021,2020
104Waldemar KulikP07300100TAKTAK2022,2021,2020
105Wojciech KulikII07300019TAK 2021,2020
106Maciej KurekIII07300087   
107Sławomir KurpiewskiIII07300102  2013
108Arkadiusz KądzielaI07300117  2021,2020
109Andrzej KądziołkaII07300003  2011
110Aleksander KędzierskiFA07300142TAK 2021,2020
111Sławomir KędzierskiIII    
112Piotr LaskowskiII07300162  2019,2018
113Leon LechIII07300084  2015
114Tomasz LewandrowskiIII    
115Sławomir LiberadzkiIII07300118  2017
116Ignacy LipkaIII07300079  2012
117Igor LitnerIII07300172  2019,2018
118Michał LuchIII07300188  2019
119Bartłomiej MaciejaFA07300135TAKTAK2022,2021,2019
120Marcin MaciągaIII07300183  2020,2019
121Michał MaciążekIII    
122Waldemar MajekII07300173TAK 2019,2018
123Bogusław MajorI07300176TAKTAK2022,2021,2020
124Mirosław MaliszewskiI    
125Michał MarkiewiczI07300155TAK 2021,2020
126Jacek MarksP07300133 TAK2022,2021,2020
127Zofia MarksII07300057  2017
128Radosław MatyszkiewiczIII07300157   
129Wiktor MatyszkiewiczIII07300158  2017
130Adam MazurIII07300096  2013
131Sebastian MańkowskiII07300114TAK 2019,2018
132Patryk MichałowskiIII07300197  2020
133Łukasz MiętekII07300049  2021,2020
134Ernesta MiłkowskaIII07300191  2019
135Jerzy MoraśFA07300069TAK 2021,2020
136Adam MrozowskiIII07300179   
137Piotr MueckIII    
138Marian MurachIII    
139Bartłomiej MużaczIII07300121   
140Marcin MyćII    
141Tadeusz NalewajkIII07300139  2021,2020
142Marek NiedźwieckiI07300073TAK 2021,2020
143Mirosław NiedźwieckiP07300071TAKTAK2022,2021,2020
144Adam NojszewskiII07300083  2020,2019
145Anna NożyńskaI07300018TAK 2017
146Maciej NurkiewiczIII07300111  2013
147Oskar ObłąkowskiIII07300205  2020
148Karolina OlechnickaII07300187  2019,2018
149Jan OleksiukIII07300204  2020
150Andrzej OlsztyńskiII07300124 TAK2022,2021,2020
151Jan OlsztyńskiMłodzieżowa  TAK2022,2021
152Stanisław OsieckiIII    
153Jerzy OwczarzakP07300082TAK 2021,2020
154Maciej PacIII    
155Adam PanuciakIII07300138TAK 2020,2017
156Krzysztof ParolIA0300008TAKTAK2022,2021,2020
157Paweł ParolIII    
158Pola ParolIII07300164  2018
159Magdalena PazderskaIII07300044   
160Krzysztof PańczykI07300119TAK 2020,2019
161Marcin PieczonkaIII07300090   
162Marcin PietruszewskiIII07300144   
163Arkadiusz PiotrowskiII07300021  2019,2018
164Grzegorz PotkańskiIII07300206  2021
165Michał PotkańskiIII    
166Michał PowałkaIII07300167   
167Bartosz PrażmowskiIII07300097TAK 2017
168Włodzimierz PrażmowskiI07300056TAKTAK2022,2021,2020
169Grzegorz ProtaziukI07300058  2011
170Marek PrusFA07300008TAK 2021,2020
171Stanisław PrzybyszIII07300189 TAK2022,2020,2019
172Mirosław PółgrabiaII07300123TAK 2019,2018
173Tomasz PęśkoII07300159  2018
174Marek RachowskiIII07300115  2014
175Andrzej RadziejewskiI    
176Krzysztof RadzioII    
177Wojciech RezaIII    
178Robert RogalaI07300101TAK 2021,2020
179Ewa RudnickaIII07300132  2018
180Michał RudolfIII07300033  2013
181Marian RutkowskiI07300105TAKTAK2022,2021,2020
182Bogdan RychlikII07300106  2017
183Paweł RymarowiczP07300078TAKTAK2022,2021,2020
184Dorota RzepeckaII07300071TAK 2013
185Dominik RzeszowskiII07300210 TAK2022,2021
186Bartłomiej RóżyckiIII07300063TAK 2016
187Dariusz RóżyckiFA07300087TAK 2021,2020
188Wojciech RóżyckiI07300143TAK 2021,2020
189Mikołaj SawickiI07300120TAK 2021,2019
190Sebastian SentowskiI07300146TAK 2021,2020
191Mariusz SeńII07300207  2021
192Jacek SieczkowskiP07300085TAK 2021,2020
193Andrzej SikorskiIII    
194Tomasz SikorskiII07300103TAKTAK2022,2021,2020
195Krzysztof SitarekII07300141  2021,2018
196Arkadiusz SkawińskiIII    
197Jan SkurskiII07300068  2017
198Adam SkwarnickiIII07300038   
199Jan SobótkaIII07300107  2017
200Daniel SokalskiIII    
201Wojciech SomerskiIII07300108  2021,2020
202Elżbieta SosnowskaI    
203Adrianna StaniszewskaI07300047TAK 2018
204Urszula StaniszewskaI07300076TAK 2018
205Mateusz StaroszczykIII07300153  2019,2018
206Zdzisław StefanoffIII07300080  2021,2020
207Paulina StężyckaII07300095  2014
208Paweł SujkowskiII07300094  2015
209Artur SuliborskiI07300061TAK 2021,2020
210Jakub SuliborskiII07300089TAK 2021,2020
211Paweł SuwarskiIA07300007TAK 2021,2019,2018
212Antoni SzczygiełIII07300181  2018
213Konrad SzczygiełIII    
214Andrzej SzewczakIA07300002TAKTAK2022,2021,2020
215Aneta SzewczakIII07300166TAK 2021,2019
216Anna SzewczakII07300086TAK  
217Mariusz SzewczykI07300138TAK 2021,2020
218Andrzej SzymańskiIII07300016   
219Janusz SzymańskiI07300015  2018
220Paweł SzymańskiII07300125TAK 2018
221Piotr SzymańskiIII07300128  2020,2019
222Dyonizy SzyszkoI    
223Agata SłoniewskaIII07300194TAK 2021,2020
224Eliza SłupskaII07300025  2021,2020
225Tamari TaliashviliIII07300185  2019,2018
226Ryszard TomczykII07300035   
227Eliza TruszkiewiczII07300041  2012
228Stanisław TurlejP07300022   
229Adam UmiastowskiP07300004TAK 2021,2020
230Angelika WalerianIII07300050   
231Jan WardziakIII07300154   
232Michał WengierowII07300032  2012
233Emilia WolskaIII    
234Jarosław WrzodakIII07300213  2021
235Mieczysław WysockiI07300034  2020,2019
236Olga ZajkowskaIII07300077TAK 2012
237Marcin ZakrzewskiIII    
238Daniel ZalewskiIII07300092   
239Agata ZambrzyckaII07300180  2021,2020
240Patryk ZbijowskiIII07300198TAK 2020
241Tomasz ZbrzeznyIII07300036  2012
242Krzysztof ZiółekI    
243Marcin ZychowiczIII    
244Ryszard ĆwiekI    
245Patryk ŁagowskiIII07300081   
246Aleksandra ŁapaIII    
247Anna ŁęgowikIII07300151TAK 2017
248Marcin ŚliwińskiII07300093  2021,2020
249Andrzej ŻochowskiP07300013TAK 2021,2020
250Michał ŻochowskiII07300011  2012
251Piotr ŻochowskiP07300012  2014
252Wiesław ŻochowskiP07300014  2014
253Dariusz ŻurekIII07300149