Do Sobota 11 Kwiecień 2020 - 19:00
Odsłon : 2889
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Cel

Zapewnienie zawodnikom z Mazowsza rywalizacji na wysokim poziomie w obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej.

Wyłonienie Mistrza Mazowsza Online

2. Organizatorzy

Mazowiecki Związek Szachowy

3. Wpisowe

Zawody zwolnione z wpisowego

4. System i tempo gry

W dniach 29 marca - 04 kwietnia oraz 05-11 kwietnia odbywać się będą podzielone na dwa odrębne cykle turnieje błyskawiczne na platformie lichess.org. Tempo gry dla każdego z 14 turniejów wynosić będzie 3 minuty na rozegranie partii z dodatkiem 2 sekund po ruchu. Obowiązywać będą zasady turniejowe charakterystyczne dla platformy lichess.org. Każdy turniej będzie trwać 80 minut. Najlepsza dziesiątka zawodników z każdego turnieju otrzyma punkty do klasyfikacji generalnej w następujący sposób:

1

Po rozegraniu 7 turniejów punkty zostaną zsumowane i po odjęciu 2 najsłabszych wyników każdego zawodnika w klasyfikacji, zaprezentowana zostanie lista zwycięzców. 8 najlepszych zawodników z obu cyklów uzyska prawo gry w finale rozgrywek, który odbędzie się 18 kwietnia. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów przez kilku zawodników, o ostatecznym miejscu decydować będzie wyższa liczba punktów w odrzuconych turniejach. Jeśli nie nastąpi rozstrzygnięcie przeprowadzone zostaną dogrywki. W razie uzyskania awansu do finału z obu cyklów tych samych zawodników, do finału zostaną dopuszczeni kolejni zawodnicy z klasyfikacji po zsumowaniu wyników z obu cyklów, tak by w finale znalazło się 16 szachistów. Finał rozgrywek zostanie rozegrany systemem pucharowym. Rozegrane zostaną mecze złożone z dwóch partii tempem 3+2. Jeśli mecz nie wyłoni zwycięzcy, rozgrywane będą kolejne 2 partie tym samym tempem aż do wyłonienia zwycięzcy. W finale zawodnicy zostaną rozstawieni zgodnie ze zgromadzoną przez nich wcześniej liczbą punktów. W pierwszej rundzie finału zawodnik rozstawiony z nr 1 rozegra mecz z zawodnikiem z nr 16. Zawodnik z nr 2 zagra z zawodnikiem z nr 15. Kolejne pary będą dobierane wg tego schematu. Następnie zwycięzca pary 1-16 zagra w ćwierćfinale że zwycięzca pary 7-8. Zwycięzca pary 2-15 zagra ze zwycięzcą pary 6-9. Kolejne pary dobierane będą wg tego schematu. W półfinale rozgrywek schemat z ćwierćfinału zostanie zachowany. W finale rozgrywek zmierzy się dwóch najlepszych zawodników. W meczu o 3 miejsce zagrają dwaj zawodnicy, którzy odpadną w półfinale.

5. Forumła turniejów

Każdy turniej cyklu zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na platformie chess.com. Aby urozmaicić cykl, turnieje będą grane także różnymi tempami blitza (4 x 3+2 i 4 x 5+3). Tempo oraz system gry wraz z ilością rund zostaną ogłoszone w linku do turnieju.

bo ja nie umiem edytować a jak zmienię na nowy to link będzie chyba inny

6. Nagrody

Lista nagród zostanie opublikowana przed rozpoczęciem drugiego  cyklu turniejów.

7. Zgłoszenia

W turnieju zagrać może każdy szachista posiadający konto na platformie lichess.org poprzez rejestrację na udostępnionej stronie turnieju.

8.  Postanowienia końcowe

Ostateczne wyniki każdej edycji zostaną podane dzień po zakończeniu turnieju, po weryfikacji Anty-Cheatingowej. Zawodnicy uczestniczący w Pucharze Mazowsza zobowiązani są przestrzegania zasad fair-play i deklarują brak pomocy osób trzecich oraz korzystania z silników komputerowych. Wyniki w turniejach przypisywane będą do loginów użytkowników z lichess.org, w związku z tym nie należy grać z wielu kont, gdyż będzie się to wiązało z możliwością utraty części punktów. Wszelkie reklamacje związane z problemami technicznymi nie będą uwzględniane. Uczestnictwo w Pucharze Mazowsza jest równoznaczne z akceptacją zapisów Komunikatu Organizacyjnego. Ostateczna interpretacja komunikatu należy do Organizatora.

Więcej informacji udziela:

Adam Lasota

Koordynator Pucharu Mazowsza

Tel. +48 669 393 877

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminarz I link do poszczególnych turniejów

I cykl 29 marca - 4 kwietnia

II cykl 5 kwietnia - 11 kwietnia

Finał I Pucharu Mazowsza

Drabinka finałowa:

W finale rozgrywek zawodnicy rozstawieni będą wg powyższego schematu. Nr startowe przydzielone zostaną na podstawie sumy punktów zgromadzonych w obu cyklach I Pucharu Mazowsza. Na każdym szczeblu finału mecze złożone będą z dwóch partii tempem 3+2. Jeśli po rozegraniu tych dwóch partii rezultat będzie remisowy, zawodnicy rozgrywać będą kolejne dwie partie tym samym tempem, aż do wyłonienia zwycięzcy w danej parze. Mecze w każdej fazie finału rozpoczynać się będą o różnym czasie, począwszy od godziny 17.00. Kolejne mecze startować będą z opóźnieniem 20 minut (w półfinale i finale - 30 minut). Z całości wydarzenia relacje na żywo przeprowadzi kandydat na mistrza Mariusz Szewczyk.