Wrocław gościł kluby grające w Drużynowych Mistrzostwa Polski Juniorów - II Liga. Rozgrywki odbywały się w Zajezdni Tramwajowej Czasoprzestrzeń dniach 17-26 lipca. Mazowsze reprezentowały drużyny klubów UKS Czternastka Warszawa (8. miejsce), UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki (11. miejsce) i UKS Hetman Puszcza Mariańska (35. miejsce). Indywidualnie Magdalena Kicińska z UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki zdobyła brązowy medal na V szachownicy.

W Salonikach (Grecja) dniach w 11-19 lipca 2022 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 12 oraz 18, rozgrywane w drużynach czteroosobowych dla chłopców i dwuosobowych dla dziewcząt. Drużyny dziewcząt i chłopców do lat 12 (C12 i D12) oraz drużyna chłopców do lat 18 (C18) zdobyły złote medale a dziewczęta do lat 18 (D18) zajęły 4 miejsce.
Z UKS Czternastka Warszawa Jonasz Baum grał w drużynie C18 a w drużynie C12 grał Szymon Suska (indywidualnie srebrny medal na IV szachownicy). W drużynie D12 grała Anna Nurkiewicz z UKS Łady Raszyn (indywidualnie brązowy medal na II szachownicy).

Serdecznie zapraszam do zagrania z naszymi młodzikami w turnieju szachowym w dniach 1-7 sierpnia rozgrywanym w Sękocinie Mamy kilkanaście wolnych miejsc dla gości. Zasadniczymi kryteriami dla gości są ranking PZSzach z przedziału 1600-2100 oraz ranking ELO do 1300 punktów. Zapisy do wyczerpania limitu miejsc e-mail: dariusz.kolinski28()gmail.com w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko ranking PZSzach i ranking ELO oraz rok urodzenia.

Szczegóły znajdują się w Komunikacie turniejowym.

W dniach 24 czerwca – 3 lipca br. we Wrocławiu odbyły się rozgrywki lig juniorów. W Ekstralidze Mazowsze reprezentowały drużyny UKS Czternastka Warszawa (5. miejsce) i KS Laury Chylice (10. miejsce). Indywidualnie Jonasz Baum z UKS Czternastka Warszawa zdobył brązowy medal na I szachownicy, a Weronika Bukała z KS Laura Chylice zdobyła brązowy medal na V szachownicy. W I Lidze Mazowsze reprezentowała drużyna KS Polonia Warszawa, która zajęła 5. miejsce.

Linki do wyników:
- Ekstraliga
- I Liga

1 stycznia 2022 nastąpiła aktualizacja przepisów rankingowych oraz nadawania tytułów FIDE. Jedną z ważniejszych zmian jest podwyższenie limitu rankingowego w turniejach rozgrywanych tempem P'60 do 1800 oraz tempem P'90 do 2400. Szczegóły znajduję się na stronie https://fide.com/news/1527.

W zakładce MZSzach-Dokumenty (http://mzszach.pl/m/12) został opublikowany Komunikat Organizacyjno-Finansowy nr 1/2022.

Od 1 stycznia 2022 roku korespondencja dotycząca ewidencji powinna być kierowana na adres ewidencja@mzszach.pl, w szczególności dotyczy to rejestracji zawodników, wydawania licencji, przesyłania sprawozdań sędziowskich. Sędziów prosimy o zwrócenie uwagi na zaktualizowaną instrukcję dotyczącą sprawozdawczości (http://mzszach.pl/a/22).