Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza III Ligi Juniorów

W lipcu 2020 roku „Mała Warszawa” na Pradze była areną Drużynowych Mistrzostw Mazowsza III ligi juniorów oraz Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach.

W Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza III Ligi Juniorów, które miały miejsce w dniach 16 – 17 lipca 2020 roku startowało 16 zespołów sześcioosobowych.

Klub UKS „Czternastka” wystawił 4 drużyny (nasi zawodnicy byli średnio 4- 5 lat młodsi od swoich przeciwników).

Warszawska Olimpiada Młodzieży

W dniach 22-24 lipca 2020 roku miały miejsce zawody w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach klasycznych i szybkich. W zawodach startowało 40 zawodników Klubu UKS „Czternastka” Warszawa.

Rozgrzani startem w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza III Ligii zawodnicy UKS „Czternastka” Warszawa zdeklasowali wszystkie pozostałe kluby warszawskie zdobywając łącznie 371 pkt w klasyfikacji klubowej – druga w klasyfikacji Polonia Warszawa zdobyła tylko 172 punkty.

4. UKS SP321 W – wa Bemowo 25 pkt

Indywidualne zawodnicy UKS „Czternastka” zdobyli 12 złotych medali, 8 srebrnych nmedali oraz 8 brązowych medali.

Extra Liga i I Liga Juniorów – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 1-9 lipca 2020 roku w Ustroniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Extra Ligi i I Ligi. W rozgrywkach Extra Ligi startowały dwie drużyny z województwa Mazowieckiego. Rewelacyjnie zagrała drużyna UKS „Czternastka” Warszawa w składzie: Jonasz Baum, Jakub Fus, Przemysław Zdybel, Jakub Janeczko, Szymon Pancewicz, Maria Malicka, Zuzanna Rejniak, która zdobyła III miejsce. Indywidualnie Maria Malicka zdobyła złoty medal, Jakub Fus zdobył srebrny medal, a Zuzanna Rejniak zdobyła brązowy medal. Drugi zespół z Mazowsza Laura Chylice zajął IX miejsce i spadł do I ligi. Podsumowując I miejsce zdobył zdobył Klub Czarna (14 pkt), II miejsce UKS „Czternastka” (13 pkt) a III miejsce przypadło Klubowi Rybnik (11 pkt). Startujący w rozgrywkach I ligi Ksz Polonia Warszawa zajął VII miejsce i utrzymał się w I lidze Juniorów, rewelacyjnie zagrał indywidualnie zagrał w tej drużynie Filip Klim, który zdobył złoty medal. Awans do Extra ligi uzyskały UKS Ognisko Rydułtowy i KKS Kraków.