^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

fanpage

Z kalendarza

So Lis 25 @12:30
IX Otwarte Mistrzostwa Mokotowa w Szachach Klasycznych
So Lis 25 @14:30
Mikołajkowy turniej na Bemowie (dla zawodników z IV i III oraz II kobiecą kat. szachową)
So Lis 25 @14:30
Mikołajkowy Turniej Fide na Bemowie
So Lis 25 @15:00
Mikołajkowy turniej na Bemowie do V kat. szachowej bez ograniczeń wieku
N Lis 26 @10:00
ŚWIT Otwarty Turniej Szachowy
N Lis 26 @10:00
Mikołajkowy turniej dla zawodników ur. w 2009 r. i młodszych
So Gru 02 @10:00
V Turniej SP 353 Wesoła
N Gru 03
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza
N Gru 03
Otwarta Liga Mazowiecka
So Gru 09 @09:50
Szach Mat Arena - Ursynów - OPEN
So Gru 09 @10:00
IV Turniej gwiazdkowy w WCK Anin
So Gru 09 @10:00
I Biblioteczny Turniej Szachowy Dzielnicy Warszawa-Rembertów dla dzieci do lat 12
So Gru 09 @10:00
Grupa D ur. 2009 i młodsi
So Gru 09 @10:00
Grupa C ranking krajowy min. 1250
So Gru 09 @14:30
Mikołajkowy turniej w Zielonce (Fide)
So Gru 09 @14:30
Mikołajkowy Turniej w Zielonce (dla IV, III i II kat. kobiecej)
So Gru 09 @15:00
Mikołajkowy Turniej dla zawodników bk i z V kat. szachową bez ograniczeń wieku
N Gru 10 @10:00
Mikołajkowy Turniej dla dzieci ur. w 2008 i młodsi
N Gru 10 @10:00
Grupa E zawodn. bez kategorii i V kat.
So Gru 16 @10:00
Wigilijny Turniej Klasyfikacyjny w Otwocku (grupa B - dla bk,V kat. IV kat. kobiecej))
So Gru 16 @10:00
Wigilijny Turniej Klasyfikacyjny w Otwocku (grupa A - od IV kat. wzwyż)
So Gru 16 @10:00
Turniej FIDE Elo do 1399
So Gru 16 @10:00
Turniej FIDE Elo 1400-2199
N Gru 31 @10:00
Szachy+Tenis Stołowy - Sylwestrowy Turniej Rodzinny o Puchar Burmistrza Karczewa
N Sty 07
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza
N Sty 07
Otwarta Liga Mazowiecka
N Lut 04
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza
N Lut 04
Otwarta Liga Mazowiecka
N Lut 11 @10:00
Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w Szachach szybkich - Zielonka 2018
N Lut 18
Otwarta Liga Mazowiecka
N Lut 18
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza
N Mar 04
Otwarta Liga Mazowiecka
N Mar 04
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza
So Maj 12
Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków

W sobotę 19 listopada 2016r. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 119 odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich. W turnieju rywalizowało około 600 szachistów z całego Mazowsza. Dzielnica Wesoła już po raz szósty była gospodarzem tak prestiżowej imprezy szachowej. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Organizatorami rozgrywek był Mazowiecki Związek Szachowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”- Wesoła. „Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2016” uroczyście otworzyli: Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady m.st. Warszawy Paweł Lech, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła- Marian Mahor, Prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Delega oraz Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego Ryszard Królikowski, 

Sędzią głównym turnieju była arcymistrzyni Agnieszka Brustman, Poniżej wyniki w poszczególnych grupach turniejowych:

Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich

Medale drużynowe:

1 miejsce - SP nr 321 Warszawa - Bemowo 27,5pkt

2 miejsce - SP Stowarzyszenia Sternik - Warszawa –Wawer 22,5pkt

3 miejsce SP nr 4 im. Władysława Broniewskiego-  Warszawa- Ursus 22 pkt.

 

Medale indywidualne

1 szachownica

1 miejsce - Czernek Tymon- SP nr 4 im. Władysława Broniewskiego Warszawa- Ursus 8pkt

2 miejsce - Olsztyński Jan- SP Montessori im. Św. Urszuli Ledóchowskiej W-wa -Mokotów 8pkt

3 miejsce - Syrkiewicz Michał -SP w Ząbkach 8pkt

 

2 szachownica

1 miejsce - Ćwiek Stefan - SP nr 84 W-wa -Targówek 7,5pkt

2 miejsce - Fiszer Jakub - SP nr 321 Warszawa - Bemowo 7pkt

3 miejsce - Rylski, Tadeusz -PSP nr 6 im. bł. Marceliny Darowskiej W-wa -Ursynów 7 pkt

 

3 szachownica

1 miejsce - Bartodziej Bartosz - SP nr 52 W-w Targówek  8 pkt

2 miejsce - Niedzielewski Maciej - SP nr 1 im. Olafa Palmego w Józefowie 7,5pkt

 3 miejsce - Iwanicki, Mateusz - SP nr 321 Warszawa - Bemowo 7pkt

 

4 szachownica

1 miejsce - Mężykowska Emilia- SP nr 2 W-wa Tarchomin 8pkt

2 miejsce - Pimpicka Aniela - SP Montessori Św. Urszuli Ledóchowskiej W-w Mokotów 8pkt

3 miejsce - Pawłowska Emilia- SP nr 321 Warszawa - Bemowo 7,5pkt

 

Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Gimnazjalnych w Szachach Szybkich

 

Medale drużynowe:

 

1 miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy - Piaseczno. 31pkt.

2 miejsce - Gimnazjum nr 119 im. Mar Józefa Piłsudskiego W-wa -Wesoła 22,5 pkt.

3 miejsce – Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała S Wyszyńskiego -Węgrów 19 pkt.

 

Medale indywidualne

1 szachownica

1 miejsce - Chylewski Patryk - Gimnazjum1 im. Powstańców Warszawy w Piaseczno 8pkt

2 miejsce - Kowalski Igor - Gimnazjum nr 1 w Warce 8pkt

3 miejsce – Poziomkowski Szymon - Gimnazjum77 im. I. Domeyki W-wa - Bielany 7pkt

 

2 szachownica

1 miejsce - Golecki Jan – Gimnazjum1 im. Powstańców Warszawy w Piaseczno 8 pkt

2 miejsce - Klukowski, Piotr - Gimnazjum.nr. 13 W-wa Ochota 7 pkt

3 miejsce - Domińczak Jan - Gimnazjum nr 133 W-wa Ursus 6,5 pkt

 

3 szachownica

1 miejsce - Łaszczuk, Zuzanna - Gimnazjum nr 119 im. Mar Józefa Piłsudskiego W-wa Wesoła 7,5pkt

2 miejsce - Mamiński Hubert- Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy- Piaseczno 7 pkt

3 miejsce - Nowiński, Krzysztof – Gimnazjum im. P. Skargi W-wa Wola 6 pkt

 

4 szachownica

1 miejsce - Mościcka, Pola - Gimnazjum nr1 im. Powstańców Warszawy w Piaseczno 8 pkt

2 miejsce - Kaczmarska, Joanna - Gimnazjum nr 2 w Otwocku 8pkt

3 miejsce - Słoniewska Alicja - Gimnazjum nr 58 W-wa Praga –Płn. 7 pkt

 

Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich

 

Medale drużynowe

1 miejsce - LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej - Mińsk Maz 27pkt

2 miejsce - XIV LO. im. Stanisława Staszica - W-wa -Ochota 23 pkt

3 miejsce - XVIII LO.im. Jana Zamoyskiego - W-wa Śródmieście 21 pkt

 

Medale indywidualne

1 szachownica

1 miejsce – Wiśniewski Jacek - XXVII LO im. T. Czackiego W-wa Śródmieście 7,5 pkt

2 miejsce - Koseski Damian - LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz 7pkt

3 miejsce - Ogonowski Jakub - XIV LO. im. Stanisława Staszica W-wa - Ochota 6,5 pkt

 

2 szachownica

1 miejsce - Szustakowski Antoni - LO. im. Jana Zamoyskiego W-wa Śródmieście 8pkt

2 miejsce - Dróżdż, Jakub -  LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz 6pkt

3 miejsce Oleszek Maciej - XIV LO. im. Stanisława Staszica W-wa Ochota 6 pkt

 

3 szachownica

1 miejsce - Matyszkiewicz Wiktor - XIV LO. im. Stanisława Staszica W-wa Ochota 8 pkt

2 miejsce - Sobiepanek Mateusz - LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz 6pkt

3 miejsce - Kruszewski Maksymilian- XIV LO. im. S. Staszica W-wa Ochota 6pkt

 

 

4 szachownica

1 miejsce - Parol Pola - LO  im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz. 8pkt

2 miejsce – Reda Łucja-  XVIII LO. i m. Jana Zamoyskiego W-wa Śródmieście 7pkt

3 miejsce - Załęska Natalia- XXXIII LO Dwujęzycznego im. M.Kopernika W-wa Wola 6pkt

 

Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się na www.chessarbiter.com

Transmisję z turnieju można obejrzeć na TVP 3 Warszawa, która objęła patronat medialny nad turniejem pod linkiem https://warszawa.tvp.pl/27822595/19112016

 

 

                                                                                                Teresa Osypiuk

 

Copyright © 2017 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy