^Na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalne czasopismo PZSzach "Mat"

Mat

 

Obóz MZSzach

 

W sobotę 21 listopada  2015r.  w hali sportowej przy Gimnazjum nr 119  w dzielnicy Wesoła odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazalnych w Szachach Szybkich. W turnieju zagrała rekordowa ilość zawodników, ponad pół tysiąca szachistów walczyło tytuł Mistrza Mazowsza Szkól. 

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Organizatorami rozgrywek był Mazowiecki Związek Szachowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”- Wesoła. „Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2015” otworzyli: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła- Marian Mahor, Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego Ryszard Królikowski, członek zarządu Mazowieckiego Związku Szachowego Dariusz Różycki oraz Wice Dyrektor Gimnazjum  nr 119  Danuta Krzyżanowska. 

Sędzią głównym turnieju była arcymistrzyni Agnieszka Brustman,

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na  www.chessarbiter.com.

Transmisja z turnieju pod linkiem http://warszawa.tvp.pl/22741989/21112015 (od 3. minuty).

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć pod klikając tutaj.  

Poniżej wyniki w poszczególnych grupach turniejowych:

Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich

Medale drużynowe

1 miejsce   SP nr 4 im. Władysława Broniewskiego  Warszawa- Ursus  25pkt.

2 miejsce  SP nr 321 Warszawa -  Bemowo  24pkt

3 miejsce  SP Stowarzyszenia STERNIK Warszawa –Wawer 21,5 pkt.

Medale indywidualne

1 szachownica

1 miejsce   Grodecki, Filip    SP nr.4 im. 21. Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Ciechanowie   8pkt

2 miejsce  Iwaszkiewicz, Krzysztof   Prywatna SP 108 im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy       Warszawa- Targówek  8pkt

3 miejsce  Redzisz, Michał  PSP nr 6 Sióstr Niepokalanek Warszawa Ursynów  7,5pkt

 

2 szachownica

1 miejsce   Trzeciak, Franciszek  SP Stowarzyszenie STERNIK Warszawa-Wawer 8pkt

2 miejsce  Iwaszkiewicz, Grzegorz Prywatna SP 108 im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy       Warszawa- Targówek  8pkt

3 miejsce   Żurawicki, Jakub  S P. im. Jana Pawła II w Węgrowie  7pkt

 

3 szachownica

1 miejsce   Sęk, Nikodem   SP 12 im. Kornela Makuszyńskiego Otwock 7,5pkt

2 miejsce   Rylski, Tadeusz   PSP nr 6 Sióstr Niepokalanek Warszawa Ursynów  7pkt

3 miejsce   Muniak, Grzegorz  SP nr 1 im.Olofa Palmego w Józefowie   7pkt

 

4 szachownica

1 miejsce   Komorowska, Marcelina  PSP Nr 4 im.Ireny Szewińskiej Pułtusk  8pkt

2 miejsce   Seń, Rozalia  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola SzymanowskiegoWarszawa  Żoliborz 8pkt

3 miejsce   Olsztyńska, Helena SP Montessori Sw. Urszuli Ledóchowskiej Warszawa Mokotów  7,5pkt

 

 

Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Gimnazjalnych w Szachach Szybkich

Medale drużynowe:

1 miejsce   G.nr. 1 im. Powstańców Warszawy  Piaseczno. 31pkt

2 miejsce  G.nr. 77 im. Ignacego Domeyki Warszawa- Bielany 23pkt

3 miejsce  G.nr2 im. Ireny Sendlerowej Otwock  19pkt

 

Medale indywidualne:

1 szachownica

1 miejsce   Chylewski, Patryk   G. 1 im. Powstańców Warszawy w Piaseczno 8pkt

2 miejsce  Wojnowski, Jan    G.nr 44 im. Generała Pawła Chrzanowskiego Warszawa-Śródmieście 8pkt

 3 miejsce  Soćko, Szymon Zespół Szkół Publicznych Zalesiu Górnym  6,5pkt

 

2 szachownica

1 miejsce   Golecki, Jan  G. 1 im. Powstańców Warszawy w Piaseczno  7,5pkt

2 miejsce  Dróżdż, Jakub  G Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Mazowiecki 7pkt

3 miejsce   Poziomkowski, Szymon   Gimnazjum 77 im. I. Domeyki W-wa Bielany 6,5pkt

 

3 szachownica

1 miejsce   Mamiński, Hubert  G. 1 im. Powstańców Warszawy w Piaseczno  8pkt

2 miejsce   Zawada, Karolina  G.im Polskiego Państwa Podziemnego Wiązowna 7,5pkt

3 miejsce   Piotrowicz, Jakub   G. 13 im. Stanisława Staszica W-wa Śródmiescie  7pkt

 

4 szachownica

1 miejsce   Parol, Pola G Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz. 8pkt

2 miejsce   Ossolińska, Matylda  G. Dwujęzycze nr 50 im. gen. W. Sikorskiego Warszawa-Wola  8pkt

3 miejsce   Mościcka, Pola  Gim. Powstańców Warszawy w Piaseczno  7,5pkt 

 

Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich

Medale drużynowe

1.XXXIII LO Dwujęzycznego im. M.Kopernika Wola  23,5 pkt

2. LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Mazowiecki 22,5pkt

3.  XXVII LO im. Tadeusza Czackiego Warszawa-Śródmiescie   21,5pkt

 

Medale indywidualne

1 szachownica

1 miejsce   Eggink, Ryszard XXXIII LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika Warszawa Wola 8pkt

2 miejsce  Jarmuła, Łukasz XXVII LO im. Tadeusza Czackiego Warszawa-Śródmiescie  7pkt

3 miejsce  Litner, Igor  XXII LO im Jose Marti Warszawa Bielany 6pkt

 

2 szachownica

1 miejsce   Koseski, Damian LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz 7pkt

2 miejsce  Wiśniewski, Jacek  XXVII LO im. Tadeusza Czackiego Warszawa-Śródmieście7pkt

3 miejsce   Kowalec, Maciej  XXII LO im Jose Marti Warszawa Bielany 7pkt

 

3 szachownica

1 miejsce   Mrozowski, Adam XXVII LO im. Tadeusza Czackiego Warszawa-Śródmieście 7,5pkt

2 miejsce   Kopański, Maciej  XXXIII LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika Warszawa Wola 7pkt

3 miejsce   Wołosiewicz, Jakub LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz 6pkt

 

4 szachownica

1 miejsce   Załęska, Natalia XXXIII LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika Warszawa Wola 7,5pkt

2 miejsce  Koseska, Kamila    LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Maz 7,5pkt

3 miejsce   Dyszyńska, Klara I SLO. 1im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji Warszawa Ochota 6pkt

 

                                                                                               Teresa Osypiuk

 

Copyright © 2018 Mazowiecki Związek Szachowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Mazowiecki Związek Szachowy